Sosyal Media
sefa

iOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınladı

ABD’li teknoloji devi Apple, yeni iPhone modellerini tanıtmasının ardından iOS 15 sürümünü de kullanıcıları ile buluşturmuştu. iOS 15 sürümünde bazı hatalarla karşılaşan iPhone sahiplerine şirket hataları düzelten yeni güncelleme yayınladı.

iOS 15.0.1 güncellemesi herhangi bir yenilik getirmiyor. Bir takım hata düzeltmeleri içeriyor. Öte yandan Apple, iOS 15.1 yazılımı için de çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Hâlihazırda test süreci devam eden bu sürüm, iOS 15’in ilk kapsamlı güncellemesi olacak. Ayrıca iOS 15.1’le beraber Apple’ın ertelediği SharePlay özelliğinin erişime açılması bekleniyor.


iOS 15.0.1 Güncellemesi

iOS 15 yayınladıktan sonra iPhone sahipleri, cihazlarının kilidini Apple Watch ile açamadıklarını belirtmişlerdi. Kullanıcıların geneli bu sorunun maske taktıkları zaman yaşadıklarını belirtmişlerdi. Yaşanan bu olaylardan sonra Apple, sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturacağını bildirmişti. Şirket bugün yayınlamış olduğu iOS 15.0.1 güncellemesi ile bu hatayı gidermiş oldu.

Apple yayınlamış olduğu sürüm notlarında “iOS 15.0.1, bazı kullanıcıların iPhone 13 modellerinin kilidini Apple Watch ile açamaması sorunu da dahil olmak üzere iPhone’unuzla ilgili hata düzeltmeleri içerir.” Şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca yeni güncelleme ile Ayarlar uygulamasında çıkan “depolama alanı neredeyse dolu” hatası da giderilmiş oldu.

 Yorum yap

*