Sosyal Media
yunus

iOS 15.2 Güncellemesi Yayınlandı. İşte Gelen Tüm Yenilikler

Apple, iOS’un son güncellemesi iOS 15.2 sürümünü yayınladı. İlk çıktığı günden itibaren çok fazla şikayet ve eleştiri alan iOS 15, yayınlanan son sürüm ile bir takım hatalardan kurtarıldı. Tüm iPhone kullanıcıları için yayınlanan iOS 15.2 güncellemesi, performans iyileştirmeleri de içeriyor.

iOS 15.2 güncellemesi ile gelen yeniliklerde en dikkat çekeni “Ayarlar” menüsüne eklenen “Uygulama Gizlilik Raporu” oldu. Bu özellik ile kullanıcılar, hem üçüncü parti uygulamalar hem de Apple uygulamaları tarafından son 7 gün içerisinde erişilebilen tüm verilerini görebilecekler. Bu sayede Apple, üçüncü parti uygulamalar ile kullanıcı arasındaki şeffaflığı artıracak.

iOS 15.2 Güncellemesi


iOS 15.2 Güncellemesi ile Uygulama Gizlilik Raporu dışında Siri ve Mesajlar için de yeni gizlilik odaklı özellikler geldi. Eklenen yeni özellik sayesinde “Mesajlar” uygulamasında ebeveynler, çocukları çıplaklık veya cinsellik içeren bir mesaj aldığında ya da attığında uyarı almayı seçebilecekler. Böylece Mesajlar uygulaması daha güvenli hele gelecek.

iOS 15.2 ile gelen oldukça dikkat çekici bir diğer yenilik ise Dijital Miras özelliği. Bu özellik sayesinde Apple kullanıcıları, iCloud hesabına erişme izni olacak kişileri belirleyebilecek. Kullanıcıların ölmeleri durumunda belirlenen kişiler ölenin hesabına erişime imkanına sahip olacak.

iOS 15.2 ile Siri’de de var olan bazı hatalar giderildi. Böyelce iPhone 13 kullanıcıları için video uygulamalarında yaşanan bazı oynatma problemleri gibi pek çok konuda da hatalar giderilmiş oldu.

 

 Yorum yap

*