Sosyal Media
yunus

iOS 15.4 Sürümü, Bazı iPhone Modellerinde Pil Sorununa Neden Oluyor

Apple markasının en son sürümü olan iOS 15.4, bazı cihazlarda pil sorununa sebep olduğu öğrenildi. Ayrıca iOS 15.4 güncellemesini cihaza tanımlayan bazı kullanıcılar, iPhone’larında performans düşüklüğünün de olduğunu söylüyor. iPhone modellerinin çoğuna 15.4 güncellemesini dağıtan Apple, bu sorunla ilgili hızlı bir çözüm bulması gerekiyor. Kısa bir süre sonra hayatımıza giren iOS 15.4 güncellemesinin performans düşüklüğü ve pil sorununa yol açması kullanıcıları bi hayli kızdırmış görünüyor. Bildiğiniz üzere zaten iPhone kullanıcıları sürekli batarya konusunda şikayetçi. 15.4 güncellemesi ile birlikte bazı kullanıcıların extra pil sorunu yaşaması Apple cephesine bazı sorunlar yaratacak.


iOS 15.4 Pil Performansını Etkiliyor mu?

Bildiğiniz üzere iOS 15.4 güncellemesi birçok yenilik ile beraber geldi. Özellikle 37 farklı emoji ve maskeli olsanız bile Face ID özelliğinin çalışması bu yeniliklerden bazıları. Getirdiği yenilikler ile birlikte kullanıcıları heyecanlandırmayı başaran iOS 15.4 sürümü bazı kullanıcıların canını sıkmış durumda. Sunduğu yenilikler ile birlikte birçok kullanıcının beğenisini toplayan iOS 15.4 güncellemesi, birçok soruna da çözüm getirmişti. Fakat bazı kullanıcılarda ise tam tersi 15.4 güncellemesi bazı sorunları da beraberinde getirmiş durumda.


Bazı iPhone 13 Pro Max kullanıcıların deneyimlerine göre, iOS 15.4 güncellemesi yapıldıktan sonra cihazlarda pil ömrü yarım güne düşmüş durumda. Cihaz performansını da etkileyen bu güncelleme birde sadece yarım günlük bir kullanım sununca, bazı sorunlar ortaya çıkmış durumda. Kullanıcı deneyimlerine göre, 120Hz ProMotion ekran yenileme hızının sürekli kullanılması yüzünden cihaz yarım günlük performans sunuyor. Ama unutmamak gerekir her güncelleme de böyle ufak hatalar mevcut olabilir. Apple şirketi, mağduriyet yaşayan kullanıcılara hemen bir çözüm bulacaktır.


Yorum yap

*