Sosyal Media
sefa

iPad’inizi Hızlandırmanın Kolay ve Hızlı 6 Yolu

Uzun süredir kullandığınız iPad’iniz yavaşladı ve yenisi ile değiştirmeyi düşünmüyorsanız yapacağınız birkaç ufak hamle ile iPad’inizi eskisinden daha hızlı hale getirebilirsiniz. İşte iPad’inizi daha hızlı hale getirecek kolay ve hızlı 6 öneri

1- Güncelleyin ve Yeniden Başlatın


Apple cihazlarının ilk ve en kolay yolu cihazı güncellemek ve yeniden başlatmaktır. Yeni güncellemeler, cihazlara yeni özellikler kazandırmakla kalmaz aynı zamanda yazılımsal iyileştirmeler ve performans artışları da sağlar. Bu nedenle cihazınızı her zaman son sürüme yükselttiğinizden emin olun.

2- Arka Plan Uygulama Yenile Özelliğini Devre Dışı Bırakın


Arka Plan Uygulama Yenile özelliği, siz görmeseniz de arka planda çalışmaya devam eder. Eğer her zaman güncellenmesi gereken bir uygulama kullanmıyorsanız bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Arka Plan Uygulama Yenile özelliğinin devre dışı bırakılması hem iPad’inizi hızlandıracaktır hem de iPad’inizin pil ömrünü uzatacaktır.

3- Depolama Alanını Boşaltın


iPad’inizin hafızası çok dolu ise bu durum cihazının yavaşlamasına neden olacaktır. Bu nedenle kullanmadığınız oyun ve uygulamaları, mesajlarınızı diğer uygulamalardaki içerikleri temizlemeniz iPad’inize hız kazandıracaktır.

4- Hareki Azaltın


iPad ve iPhone’larda hareketli animasyonlar bulunur. Bunlar güzel görünmekle birlikte cihazınızın hem hızını yavaşlatır hem de pil ömrünü azaltır. Bu nedenle iPad’inizin “Erişilebilirlik” bölümünden “Hareketi Azalt” seçeneğini kapatırsanız cihazınız biraz daha hızlanacaktır.

5- Safari Geçmişini Temizleyin


Safari uygulamasının geçmişini belirli araklıklar temizleyin. iPad’inizde kullandığınız başka bir tarayıcı varsa onun geçmişini de temizlemeniz cihazının hızlı olmasına yardımcı olacaktır. Çünkü ön belleğin dolması cihazınızı yavaşlatacaktır.

6- Kullanmadığınız Siri ve Benzeri Servisleri Kapatın


Bu tür servisler de cihazınızın çalışma performansına doğrudan etki edeceği için kullanmadığınız Siri ve benzeri servisleri kapatın.

 

 Yorum yap

*