Sosyal Media
sengul

iPhone 11’lerin Kamerasındaki 5 Yeni Özellik

Apple’ın kamera tasarımında değişikliğe gittiği yeni iPhone 11 modelleri, 20 Eylül’den itibaren ABD'de satışa sunuldu ve yakın bir zamanda da ülkemizde satışa sunulacak. Kamera tasarımı değişen iPhone 11’lerin kameralarına da 5 yeni özellik geldi. İşte gelen yenilikler…

1- Ultra Geniş Açılı Lens


Apple’ın iPhone 11 modellerinde kullanmaya başladığı ultra geniş açılı lens, diğer iPhone modellerine göre dört kat daha fazla alanı görüntüleyebiliyor. iPhone 11 sahipleri ultra geniş açılı lensle 120 derecelik görüş alanını rahatlıkla fotoğraflayabilecek.

Samsung , Huawei ve LG gibi akıllı telefon üreticilerinin uzun süredir kullandıkları geniş açılı lens, nihayet iPhone modellerine de gelmiş oldu.

2- Gece Modu


Android telefonların birçoğunda bulunan gece modu özelliği, iPhone 11 modelleri ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Böylece iPhone 11’ler ile düşük ışıklarda bile çok daha kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün olacak.

3- QuickTake


Apple’ın yeni kullanıma sunduğu QuickTake özelliği sayesinde fotoğraf çekerken video da çekebileceksiniz. Böylece fotoğraf çekerken video çekmek istediğinizde video moduna geçiş yapmanıza gerek kalmayacak.

4- Deep Fusion


Deep Fusion, çektiğiniz fotoğraflara daha fazla ayrıntı ekleme ve fotoğrafları düzenlemenize yardımcı olacak bir yazlım. Ancak Deep Fusion iPhone 11’lerde henüz kullanılmıyor. Yeni gelecek kamera güncellemesi ile kullanıma sunulması bekleniyor.

5- Daha Kaliteli Selfie Kamerası


Apple, önceki modellerde kullandığı 7 MP’lik selfie kamerasını iPhone 11 modelleri ile birlikte 12 MP çözünürlüğe çıkardı. Ayrıca arka kameralarda buluna 60 fps ve 4K video kaydı özelliği artık ön kameralara da gelmiş durumda.

Son olarak, iPhone 11 modellerinin ön kamerası ile yavaş çekim videoları (slofie) kaydetmek de mümkün oldu.

 

 Yorum yap

*