Sosyal Media
sengul

iPhone 11 Modellerindeki Gece Modu Nasıl Kullanılır

iPhone 11 modellerinin en büyük yeniliklerinden biri hiç kuşkusuz telefonların kameraları. Oldukça kaliteli fotoğraf ve video çekebilen iPhone 11 modelleri, ülkemizde de satışa sunuldu.

iPhone 11 modellerinde olup da diğer iPhone’larda olmayan Gece Modu özelliği, düşük ışıklı ortamlarda bile çok daha kaliteli fotoğraflar çekmenize imkan tanıyor. Peki, iPhone 11 modellerindeki gece modu özelliği nasıl kullanılıyor?

İPhone 11’lerdeki Gece Modu

1- iPhone 11 modellerindeki gece modu ultra geniş açıl lens ile birlikte çalışıyor.

2- Ortamın ışığı 10 lux’ten daha düşük olduğunda otomatik olarak devreye giriyor.

3- Gece modu, sabit nesneleri çekerken daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla hareketli nesneleri çekerken gece modunu kullanmamak gerekiyor.

4- iPhone 11 modellerinin ön panelinde bulunan TrueDepth kamerada gece modu özelliği bulunmuyor.


iPhone 11’de Gece Modu Özelliği Nasıl Kullanılır

1- Öncelikli olarak Kamera uygulamasını açın

Loş bir odada veya karanlık bir yerdeyseniz, Kamera uygulamasının sol üst köşesinde bir ay simgesi görecekseniz. Ay simgesinin sarı olması, gece modunun otomatik olarak etkinleştirildiği, gri olması ise aktif olmadığı anlamına gelir. Ayrıca gece modunda çekim yaparken 1 ile 10 saniye arasında zamanlayıcı özelliğini de kullanabiliyorsunuz.

2- Denklaşöre Bası

Eğer zamanlayıcı özelliğini ayarlamadıysanız denklaşöre bastığınız anda kamera çekim yapacaktır. Zamanlayıcı özelliği aktif ise kamera, ayarladığınız süre kadar bekledikten sonra çekim yağacaktır. Zamanlama özelliğini otomatik veya manuel olarak da ayarlayabilirsiniz.

 Yorum yap

*