Sosyal Media
sengul

iPhone 11 Nasıl Kapatılır?

Apple markası, iPhone X modeliyle birlikte köklü bir tasarım değişikliğine gitmişti. 3 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sürülen iPhone X modelinin iPhone SE modeli dışındaki tüm iPhone akıllı telefonlar, benzer bir tasarımla kullanıcıların beğenisine sunuldu. Home tuşuna sahip olan Apple iPhone modellerinde, cihazı kapatmak için. yapmak gereken tek şey, cihazın yanında bulunan güç düğmesine uzun süre basmaktı. Ancak Apple, iPhone X ve ardılı olan modellerde cihazı kapatmak için yapılması gereken işlem biraz değişikliğe uğradı.

Benzer bir durum, iPhone 11 modeli için de geçerli. iPhone 11'de yan tuşa bir kez basmak telefonun kilitlenmesi ya da kilidinin kaldırılmasını sağlıyor. Uzun süreli basıldığında ise Apple'ın kişisel asistanı olan Siri karşınıza çıkıyor. Bu yazımızda, iPhone 11 nasıl kapatılır sorusunun yanıtını sizinle paylaşıyoruz.

iPhone 11 Nasıl Kapatılır?

iPhone 11 cihazınızı kapatmak için:

  1. Cihazın sol kenarında yer alan ses açma ya da kapama düğmelerinden birine ve cihazın sağ kenarında yer alan yan düğmeye en az 5 saniye basılı tutun. Bir süre sonra,  "Kapat" sürgüsü* karşınıza çıkacaktır.
  2. Karşınıza çıkan sürgüyü sürükleyin ve cihazın tamamen kapanması için bir süre bekleyin. 
  3. Cihazınızı yeniden başlatmanız gerektiğinde, cihazınızın sağ köşesinde yer alan yan düğmeye, cihazın ekranı açılıp Apple logosu görünür olana dek basılı tutun.
  4. İşte bu kadar kolay!

İlginizi Çekebilir: AirPods ve AirPods Pro modelleriyle kablosuz müzik dinlemenin tadını çıkarın .

*Cihazın kapatılması esnasında Kapat fonksiyonuyla birlikte Acil Çağrı (SOS) fonksiyonu da sizlere sunuluyor. Olası bir acil durumda, cihazı kapatıyormuş gibi iki tuşa basarak yerel acil servis numaralarını hiç tuşlama yapmadan arayabilir ve acil yardım aramanı gerçekleştirebilirsiniz.  


Bununla birlikte iPhone 11 modeli cep telefonunuzu ayarlar bölümünden de kapatabilirsiniz. Bunun için; Ayarlar/Genel/Telefonu Kapat sıralamasını izleyerek panel üzerinden cep telefonunuzu kapatabilirsiniz.

 

Aktif gürülti engelleme, şeffaf mod, suya ve tere dayanıklı tasarımla AirPods Pro karşınızda!

1
Apple AirPods Pro Kulaklık MWP22TU/A - Apple Türkiye Garantili
Apple AirPods Pro Kulaklık MWP22TU/A - Apple Türkiye Garantili


Yorum yap

*