Sosyal Media
sengul

iPhone 12 AnTuTu’da iPad Air 4’ü Geçemedi

Apple’ın kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı iPhone 12’nin AnTuTu’da aldığı puan belli oldu. iPhone modellerinin orta sınıfında yer alan iPhone 12, aynı işlemciye sahip iPad Air 4’ü geçmeyi başaramadı.

iPhone 12 ve iPad Air 4 AnTuTu Performans Sonuçları

Apple, iPhone 12 serisinin tanıtımında iPhone 12’lerin işlemcisinin diğer işlemcilerden yüzde 50 daha iyi performansa sahip olduğunu, hatta yeni A14 Bionic işlemcinin dizüstü bilgisayarların işlemcileri ile yarışabilir düzeyde olduğunu belirtmişti.

AnTuTu da A14 Bionic işlemciye sahip iPhone 12 ile iPad Air 4 modelini karşılaştırdı. Fakat her iki cihazda aynı işlemciye sahip olmasına rağmen iPhone 12, iPad Air 4 modelini geçemedi. Bu arada her iki cihazda da aynı RAM kapasitesi bulunuyor.


Yapılan testlerde, iPad Air 4’ün işlemcisi iPhone 12’ye göre yüzde 9.5 daha yüksek performans, GPU’su da yüzde 30 daha hızlı bir grafik performansı sunuyor. Genel puanda ise iPad Air 4, iPhone 12’den yüzde 17 daha yüksek performans sergiliyor.

iPhone 12’nin iPad Air 4’ün gerisinde kalmasının en önemli nedeni olarak cihazdaki ısınma sorunlarını önlemek için küçük bir batarya kullanılması olduğu iddia ediliyor.

Yorum yap

*