Sosyal Media
sengul

iPhone 12 Pro'nun DxOmark Puanı Belli Oldu

Akıllı telefonların kameralarını detaylı şekilde birçok testten geçirerek puanlamaya tabi tutan DxOmark, bugün iPhone 12 Pro’nun aldığı puanı paylaştı. iPhone 12’nin tanıtım etkinliğinde kamerasının oldukça kaliteli olduğu üzerinde fazlaca durulmuştu.  Peki, iPhone 12 Pro, DxOmark’ın testlerinden kaç puan aldı?

iPhone 12 Pro Kamera Performansı

DxOmark, iPhone 12 Pro kamerasının hem fotoğraf hem de video çekiminde oldukça başarılı olduğunu ancak telefonun 2x optik yakınlaştırmada rakiplerine nazaran geride kaldığını belirtti.

Fotoğraf çekimi testlerinde 135 puan alan iPhone 12 Pro, video çekimlerinde ise 112 puan almayı başarıyor. iPhone 12 Pro’nun 2x optik yakınlaştırma puanı ise 66.


DxOmark’a göre iPhone 12 Pro video çekimi konusunda rakiplerine kıyasla oldukça başarılı bir performans sergiliyor. iPhone 12 Pro, HDR görüntüleri geniş dinamik aralık ve güçlü kontrastlarla kaydederek sinematik bir görünüm ortaya çıkmasını sağlıyor. Telefonun kamerası video kaydı sırasında renk ve cilt tonu konusunda da gerçekçi görüntüler ortaya koyuyor.

iPhone 12 Pro, DxOmark’ta yapılan testlerden genel olarak 128 puan almayı başarıyor. Böylece iPhone 12 Pro, DxOmark’ın en iyi kameraya sahip akıllı telefon listesinin dördüncü sırasına yerleşiyor. Listenin birinci sırasında 136 puan ile Huawei Mate 40 Pro, ikinci sırasında 133 puan ile Xiaomi Mi 10 Ultra, üçüncü sırasında ise 132 puan ile Huawei P40 Pro modelleri yer alıyor.

 Yorum yap

*