Sosyal Media
sefa

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Mini’nin DxOmark Puanı Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 13 serisinin kamera konusunda DxOmark’ta sergileyeceği performans oldukça merak ediliyordu. DxOmark, yayınladığı sonuçlar ile kafalardaki bu merakı giderdi. Ancak iPhone 13, DxOmark’ın yayınlamış olduğu en iyi kameraya sahip telefon listesinde zirvenin uzağında kaldı. İşte iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Mini’nin DxOmark’ta aldığı puanlar…

iPhone 13 Mini

Fotoğraf çekimi testlerinden 138 puan almayı başaran iPhone 13 Mini, video testlerinden 117 puan ve yakınlaştırma testlerinden ise 55 puan alıyor. Kamera konusunda genel olarak iyi bir performas ortaya koyan iPhone 13 Mini’nin eleştirildiği noktalar, düşük ışık altında yapılan çekimler oluyor. iPhone 13 Mini aldığı bu puanlar ile DxOmark listesinin 11. sırasında kendine yer bulabiliyor.


iPhone 13 Mini, DxOmark’ta geçen yıl piyasaya çıkan iPhone 12 Pro Max ile ayını puanı alıyor. Bu cihazı iPhone 12 Pro Max ile kıyasladığımızda, telefonun fotoğraf performansının 138, video performansının 112, yakınlaştırma performansının ise 68 puan olduğunu görüyoruz.

iPhone 13 Pro


iPhone 13 Pro ise girdiği testlerde genel olarak 137 puan almayı başarıyor.  Puan kategorilerine baktığımızda fotoğraf performansının 144, yakınlaştırma performansının 76 ve video performansının 119 puan olduğunu görüyoruz. iPhone 13 Pro aldığı puanlar ile DxOmark’ın en iyi akıllı telefon kameraları listesinin dördüncü sırasına yerleşiyor.

DxOMark Genel SıralamasıYorum yap

*