Sosyal Media
sengul

iPhone 13 Tanıtladı. İşte Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ın uzun süredir merakla beklenen etkinliği nihayet bugün gerçekleştirildi. ABD’li Teknoloji devi düzenlediği etkinlikte iPhone 13 modelini tanıttı. İşte iPhone 13’ün tüm özellikleri ve fiyatı…

iPhone 13

iPhone 12 ile oval tasarıma son veren Apple, iPhone 13 sersisinde de köşeli tasarımı devam ettirdi.

Apple A15 Bionic işlemciden güç alan iPhone 13, şimdiye kadar ki en güçlü iPhone modeli oluyor. iPhone 12 serisinde en düşük depolama alanına sahip model 64 GB’tı. iPhone 13 modelinin en düşük depolama alanına sahip modeli ise 128 GB olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca telefonda 5G bağlantısı ve WiFi 6 teknolojisi yer alıyor.


Apple’ın A15 Bionic işlemcisi “bir akıllı telefondaki en hızlı işlemci” olarak ifade edildi. Ayrıca rakiplerinden yüzde 50’ye kadar daha hızlı ve grafiklerin rakiplerinden yüzde 30’a kadar daha hızlı olduğunu söyledi.

Çift arka kamera kurulumu ile gelen iPhone 13’ün 12 MP çözünürlüğünde f/1.6 geniş açılı ana kamerasına 12 MP f/2.4 ultra geniş açı lens eşlik ediyor. Ayrıca beraber gece modunu önceki seride iyileştiren Apple, yeni iPhone’larda film çekimlerinde kullanılan bir yöntem olan Smart HDR 3 teknolojisini kullanıyor. Cihazda yer alan Face ID çentiği ise bir önceki modele göre yüzde 20 daha küçük.

Daha iyi bir batarya ile gelen iPhone 13, iPhone 12’ye kıyasla 2,5 saate kadar daha fazla pil ömrüne sahip olacak.

iPhone 13 Fiyat

Mavi, yeşil, siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile gelecek olan iPhone 13’ün 128 GB’lık versiyonu 799 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

 

 Yorum yap

*