Sosyal Media
sengul

iPhone 13’te Gelmesi Muhtemel 4 Özellik

Apple, önümüzdeki hafta yeni iPhone serisi olan iPhone 13 modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Apple’ın iPhone 13 serisi ile telefonlara bazı yenilikler getireceğini ve telefonlarda bir takım revizyona gideceğini artık biliyoruz. Peki, iPhone 13 modelleri ile ne gibi değişiklikler gelecek…

iPhone 13 Modellerinde Gelmesi Muhtemel 4 Özellik

1- Daha Küçük Çentik


Apple’ın telefonlarında ilk olarak iPhone X modelinde gördüğümüz çentik tasarımı kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Böyle olunca Apple’da iPhone X’ten sonraki çıkardığı iPhone modellerinde çentikten vazgeçemedi. Şirket bu yıl çıkaracağı iPhone modellerinde de çentik tasarımına yer verecek. Ancak iPhone 13’lerde çentik tasarımı yüzde 25 daha küçültülmüş şekilde karşımıza çıkabilir.

2- Daha Yüksek Kapasiteli Bir Batarya


Son zamanlarda iPhone 13 serisinin pil kapasitesi ile ortaya atılan iddialar oldukça heyecan uyandırdı. Gelen bilgiler Apple’ın iPhone 13 modellerinde pil boyutunu artırmadan pil kapasitesini artıracağı yönünde.

3- Daha Yüksek Ekran Tazeleme Oranı


Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 12 serisinde 60 Hz ekran yenileme hızı sundu. Son dönemde piyasaya çıkan amiral gemisi telefonların 120 Hz ekran tazeleme oranı sunduğunu düşündüğümüzde Apple’ın bu konuda biraz geride kaldığını söyleyebiliriz. ABD’li teknoloji devi bu yıl çıkaracağı iPhone 13 modellerinde 120 Hz. Ekran tazeleme oranına yer vererek diğer amiral gemisi telefonlardan geride kalmadığını göstermek istiyor.

4- Daha Büyük Kamera Lensi


Tam doğrulanmasa da Apple’ın iPhone 13 serisinde daha büyük kamera lensi kullanacağı iddia ediliyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan iPhone 13 maketi de bu iddiayı doğrular cinsten. Şimdilik netleşmese de iPhone 13 serisinde daha büyük bir kamera lensi görme olasılığımız oldukça yüksek.

 Yorum yap

*