Sosyal Media
sefa

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta Erkan Görüntüsü Nasıl Alınır?

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı yeni telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri, bir önceki amiral gemileri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine tasarımsal olarak çok benziyor. Ancak özellik olarak tabi ki aralarında birkaç farklı özellik mevcut. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta A11 bionic çipinin ve kablosuz şarj özelliğinin bulunması en önemli farklarından.


iPhone 8 ve iPhone 8 Plus dünya genelinde satışa sunulmuş durumda. Ülkemizde de 22 Ekim’den itibaren satışa sunulacak. iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’a sahip olduğunuzda ekran görüntüsünü kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alma

1- Telefonunuzda görüntüsünü almak istediğiniz uygulamayı, oyunu veya ekranı açın.

2- Güç tuşu ve Home tuşuna aynı anda basın.


3- Telefonunuzun ekranı yanıp sönecektir. Ayrıca ekran görüntüsünün çekildiğini belirten bir kamera denklaşör sesi de duyacaksınız. Bu da istediğiniz ekran görüntüsünü başarılı bir şekilde aldığınız anlamına geliyor demektir.


Ekran görüntüsünü aldığınızda, ekranın sol altında bir ön izleme karşınıza gelecektir. Buradan görüntüyü kaydetmeden önce görüntü üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Ön izleme resmine dokunursanız bir pencere açılacaktır. Buradan da çizim, metin ekleme, kırpma ve daha başka işlemler yapabilirsiniz.

Bu özellik iOS 11 ile gelen yeniliklerden. Daha önceden iOS’t  böyle bir özellik bulunmuyordu.

Ekran Görüntüsü Nasıl Paylaşılır?


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi telefonunuzdan aldığınız ekran görüntüsü, ekranın sol altında ön izleme olarak görünecektir. Buradan ön izleme ekranına dokunun ve birkaç saniye basılı tutun. Basılı tutunca ekrana, görüntüyü paylaşabileceğiniz seçenekler gelecektir. Buradan istediğinizi kullanarak aldığınız ekran görüntüsünü kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Apple iPhone 8 model cep telefonları için tıklayınız.


Yorum yap

*