Sosyal Media
yunus

iPhone’da Google Asistanı Kullanmak İçin 4 İpucu!

Geçtiğimiz günlerde Google Asistan uygulaması iPhone için yayınlandı. Böylelikle Google Asistan’a, artık Google ve Android platformlarının dışında iOS platformundan da ulaşılabilecek.

iPhone kullanıcıları, tam anlamıyla Siri’nin yerine Google Asistanı şimdilik kullanamayacak(Siri ile Google Asistanı değiştiremeyecek). Ancak Google Asistanı kullanabilmek için birkaç ipucunu sizler için hazırladık.

1- Widget Ekleyin.


Google Asistan'ı hızlı bir şekilde açıp bir soru sormak veya bir komut vermek için uygulamayı widget'lar listenize ekleyin.

Widget eklendiğinde, Google Asistan'a kilitli veya giriş ekranından ekranı hızlıca kaydırarak ulaşabilirsiniz.

Widget eklemek için, telefonunuzun ana ekranı sağa doğru kaydırarak Widget listenize gidin. Listenin sonunda yer alan “Düzenle” düğmesine dokunun. Listeden Google Assistant'ınızı bulun ve aktif hale getirin.

2- İsteklerinizi Google Asistana Söyleyin veya Yazın.


Google Asistanla konuşmak için; uygulamayı açın ve ekrandaki mikrofon düğmesine hafifçe dokunun. Google Asistan sizin için aktif duruma gelmiştir. Artık isteklerinizi Google Asistan’a iletebilirsiniz.

İsteklerinizi yazarak söylemek için ise; Google Asistan’ı açtıktan sonra ekranın sol tarafındaki klavye düğmesine hafifçe dokunmanız yeterli. Üstelik yazılı isteklerinizde cümlenin tamamını yazmanıza da gerek yok. Örneğin “Bugün hava” demeniz yeterli. Google Asistan ne istediğinizi kolay bir şekilde anlayabiliyor.

3- Bilgilerinizi Kişiselleştirin.

Kişiselleştirme bölümünde isteklerinizi bir arada toplayabilirsiniz. Örneğin, randevularınız, hatırlatıcılarınız, alışveriş listeniz, kısayollarınız vb. Bir komutla bu bölüme rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölümde sık kullandığınız uygulamaları ve programları bir arada bulabilirsiniz.

4- Bir Çok Şey Yapabilirsiniz.

Google Asistan ile birçok şey yapabilirsiniz. Örneğin, telefon çağrısı yapmak veya hatırlatma ayarı yapmak sadece bunlardan bir kaçı. Ayrıca Google Asistan’ın sizler için neler yapabileceği öğrenmek için “Keşfet” bölümü mevcut. Google Asistan ile neler yapabileceğinizi ve daha fazlasını bu bölümden öğrenebilirsiniz.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Cek 11/10/2020 10:26

    Bende Google asistanla konuşmak istiyorum ıphone ile ama ne yapacağımı bilmiyorum