Sosyal Media
sengul

iPhone En İyi Şekilde Nasıl Şarj Edilir

iPhone’da hâlihazırda iPhone modelleri için en iyi performansı sunan dahili, şarj edilebilir bir lityum iyon pil bulunur. Geleneksel pil teknolojilerine kıyasla lityum iyon piller daha hafiftir. Ayrıca lityum iyon daha hızlı şarj olur, diğer pillere kıyasla daha uzun ömürlü olur ve daha fazla pil ömrü için daha yüksek güç yoğunluğuna kullanır.

iPhone’u Şarj Etme

iPhone’u kutu içeriğinden çıkan şarj kablosunu ve bir Apple USB güç adaptörünü kullanarak bir elektrik prizine bağlayın. Burada mümkün olduğunca orijinal aygıtları kullanmaya özen gösterin. Çünkü orijinal olmayan ürünlerin telefonlara ve telefonların bataryalarına zarar verdiği artık bilinen bir gerçek.

Apple, diğer markalar gibi bir iPhone’un pilinin yüzde 40 ila 80 arasında şarj edilmesini önerir. Pil ömrünün daha uzun olması için bu şekilde şarj etmeye özen göstermekte fayda var. Gün içerisinde periyodik aralıklarla iPhone’u şarj etmek pil sağlığı açısından en iyi yöntemlerden biri diyebiliriz.

Hızlı Şarj Telefona Zarar Verir Mi?


Hızlı şarj adaptörü kullanmak telefonun bataryasının daha fazla ısınmasını sağlar. Yüksek ısılar telefon bataryaları için zararlıdır. Ancak iPhone modellerinin bazıları hızlı şarj teknolojisini desteklediği için bu zarar minimuma iner. Eğer siz de iPhone’unuzun pilini hızlı şarj adaptörü ile şarj etmeyi düşünüyorsanız telefonunuzun sağlığı için orijinal güç adaptörü tercih edin. Ayrıca iPhone’unuzda kalın bir koruyucu kılıf varsa, hızlı şarj aleti kullanırken çıkarmanız iyi bir fikir olabilir, böylece ısı kolayca dağılır ve pilin kapasitesine zarar vermez.

Pil Sağlığı Durumunu Öğrenme

iPhone pil sağlığı bölümünden iPhone pilinin kapasitesi, en yüksek performansı ve pilinizin servise gösterilmesi gerekip gerekmediği ile ilgili bilgiler görüntüler. Bu öğrenmek için;

1- Ayarlar>>Pil bölümüne gidin.

2- Pil Sağlığı’na dokunun.

Sıralamasını takip edin.

iPhone’daki gibi şarj edilebilir tüm pillerin kapasitesi ve performansı zaman içerisinde azalır. iPhone pilinin sağlığı önemli ölçüde bozulmuşsa yeni bir pil ile değiştirilmesi faydalı olacaktır.

 Yorum yap

*