Sosyal Media
sengul

iPhone'mu Bul Özelliği Nasıl Kapatılır

iPhone modellerinde bulunan iPhone'u Bul özelliği sayesinden kullanıcılar, telefonları kaybolduğunda veya çalındığında iPhone'larının nerede olduğunu harita üzerinden tespit edebiliyorlar. Kullanıcılar bu özelliği, herhangi bir nedenle kapatmak isteyebilir. Peki iPhone'u Bul özelliği nasıl kapatılır. İşte sorunun yanıtı...

iPhone'u Bul Özelliği Nasıl Kapatılır

1- Cihazınızın "Ayarlar" uygulamasını açın.

2- "Paralolar ve Hesaplar" bölümüne gidin.

3- Buradan "iCloud" bölümüne giriş yapın.

4- Açılan ekranın aldında bulunan "iPhone'u Bul" seçeneğine dokunarak aktif olan özelliği devre dışı bırakın. Bu işlemi yaptığınızda sizden Apple Kimliği Paralosı istenecektir. Telefonunuzun Apple Kimliği Paralosını girerek özelliği kapatabilirsiniz.


Telefonunuzun Apple Kimliğini Bilmiyorsanız

İkinci el olarak bir Apple cihaz satın aldıysanız cihazın silindiğinden ve önceki kullanıcısının hesabına bağlı olmadığından emin olun. Aksi durumda cihazınızı açtığınızda aygıtın önceki kullanıcısından yardım istemeniz gerekebilir.

Peki Cihazınız Önceki Sahibinin Hesabına Bağlı İse

Cihazınız, önceki sahibinin hesabına bağlıysa ondan Etkinleştirme Kilidi ekranında Apple Kimliğini ve parolasını girmesini, ardından cihazın hesabından çıkmasını isteyin. Bunun için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil adımlarını izlemesini isteyin. Bu adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra iPhone'u Bul özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak telefonunuzun önceki sahibine hiçbir şekilde ulaşamıyorsanız bu özelliği kapatamayabilirsiniz.

Etkinleştirme Kilidi

Etkinleştirme Kilidi, Apple cihazlarının kaybolması veya çalınması durumunda cihazlar içerisindeki bilgileri güvende tutmak için tasarlandı. Siz de iCloud'dan çıkış yapmadan telefonunuzu veya tabletinizi sildiğiniz takdirde aygıtınız Etkinleştirme Kilidi tarafından korunmaya devam edecektir. Etkinleştirme Kilidi'ni cihazınızın Apple kimliğini girerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Yorum yap

*

Yorumlar

  1. nusaybe 14/06/2020 17:58

    kötü