Sosyal Media
sefa

iPhone X’e Nasıl Reset Atılır?

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’te uçtan uca ekran bulunması nedeniyle artık fiziksel home tuşu bulunmuyor. Apple, bunun yerine birçok komut atadı. Hal böyle olunca da home tuşu olamayan iPhone X’e nasıl reset atılacağı insanın aklına takılıyor. Çünkü telefonda home tuşunun olmaması, reset atma yönteminin de değişmesi anlamına geliyor. Biz de bu yazımızda “iPhone X’e nasıl reset atılır”ı sizlerle paylaşıyoruz.


iPhone X Reset Atma

1- Ses açma düğmesine basıp hızlı bir şekilde bırakın.

2- Ses kısma düğmesine basıp hızlı bir şekilde bırakın.

3- iPhone X’iniz yeniden başlatılıncaya ve Apple Logo'su görününceye kadar yanda bulunan güç düğmesine basılı tutun.

4- Sonrasında iPhone X’inizin kilit ekranı gelinceye kadar birkaç saniye daha bekleyin. Artık sıfırlama işlemi tamamlanmış demektir.

Bu yöntem ile iPhone X’inizi sıfırlayabilirsiniz. Telefonunuzun kilit ekranı gelince artık telefonunuzu normal bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece telefonunuzun verileri silinmeden telefonunuza reset atmış olursunuz.

Bu yöntem, iPhone X’inizdeki ufak tefek sorunların giderilmesini sağlar. Örneğin, telefonunuzun donması, kablosuz ağaları görmemesi, Bluetooth sorunları gibi birkaç problemin çözülmesine yardımcı olur.

 İPhone X telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*

Yorumlar

 1. enes 03/03/2018 16:23

  Teşekkürler...

 2. ferhat topal 08/04/2019 23:47

  Bilgi için çok teşekkürler, hatalı bilgi yayınlamış insanlar bir türlü çözümlenmeyen sorunu çözdünüz 1 dakkada 1 saatim gitti :D

 3. Gökhan 05/06/2019 12:18

  Ben aynısını yapıyordum oluyurdu ama bi kaç aydın deniyorum parmağım uyuşana kadar kilit kapama tuşuna basıyorum ama yeniden başlatmıyor anlamadım

 4. mustafa çam 12/12/2020 11:57

  ne kadar minnettarım bilemezsiniz telefonum kitlenmişti sayenizde açıldı çok teşekkür ederim ..