Sosyal Media
yunus

iPhone X'un Batarya Ömrünü İki Katına Çıkarın!

Apple’ın onuncu yıla özel çıkardığı yeni amiral gemisi iPhone X; TrueDepth kamerası, Face ID'si, Apple’ın yüksek performansa sahip A11 Bionic işlemcisi ve OLED ekran teknolojisi gibi muhteşem özellikler ile kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Ancak Apple, iPhone X’un bataryasını devrim sayılacak özellikte tasarlamadı. 2.716 mAh gücünde olan iPhone X’un bataryası bir günlük şarj ömrüne sahip. Neyse ki iPhone X’un batarya ömrünü büyük ölçüde artırmanın birkaç yolu mevcut. Sizlere önereceğimiz değişiklikleri uyguladığınız takdirde cihazın batarya ömrünü iki katına kadar (iki güne kadar) çıkarabilirsiniz.

1- Duvar Kağıdınızı Değiştirin.

iPhone X’da duvar kağıdı olarak siyah rengi tercih etmeniz telefonunuzun batarya ömrünü artıracaktır. Çünkü yapılan testlerde, OLED ekrana sahip telefonlarda beyaz rengin tercih edilmesinin, telefonların pil ömrünü daha fazla tükettiği görülmüştür. iPhone X’da duvar kağıdını değiştirmek için; Ayarlar>>Duvar Kağıdı>>Yeni Bir Duvar Kağıdı Seç adımlarını takip edebilirsiniz.


2- Düşük Güç Modunu Etkinleştirin

Düşük Güç Modu’nu etkinleştirmeniz birinci ve üçüncü parti uygulamalarının daha az enerji tüketmesini sağlayarak arka plan süreçlerini asgari seviyede tutacaktır. Böylece batarya ömründen oldukça tasarruf sağlamış olacaksınız. Ayarlar>>Batarya(Pil)>>Düşük Güç Modu seçeneklerini takip ederek düşük güç modunu etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca Siri’yi kullanarak da bu işlemi başarı ile yapabilirsiniz.


3- Ekran Ayarları

iPhone X’da ekranın ayarlarını değiştirmek telefonunuzun pil ömrünü artırmada size önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Yapmanız gereken ise ekranın renklerini tersine çevirmek. Bunun için iOS 11’in sunduğu "Akıllı Dönüştür"den yararlanabilirsiniz. Ayarlar>>Genel>>Erişilebilirlik>>Ekran Yerleşimi>>Renkleri Ters Çevir sıralamasını izleyerek telefonunuzun renklerini tersine çevirebilirsiniz.

Size önerdiğimiz bu üç yöntemi uyguladığınız takdirde, telefonunuzun batarya ömründe ciddi oranda bir artış olduğunu göreceksiniz. Umarız bu yazımız sizler için faydalı olmuştur.Yorum yap

*