Sosyal Media
sengul

iPhone XS ve iPhone XR Arasındaki Farklar

Apple, geçtiğimiz hafta düzenlemiş olduğu resmi etkinlik kapsamında yeni iPhone modellerini kullanıcılarına tanıttı. Yeni tanıtılan iPhone modellerini temelde iki alt gruba ayırabiliriz. Bunlardan birincisi; iPhone XS ve iPhone XS Max ikincisi ise uygun fiyatlı iPhone XR .

Peki, iPhone XS ile XR arasında ne gibi farklar bulunuyor? İşte bu sorunun cevabını sizler için bir araya getirdik.

iPhone XS ve iPhone XR Arasındaki Farklar

1- Boyut ve Malzeme Kalitesi

Apple’ın bu yıl çıkardığı iPhone XS ve XR modeli bir birine benzese de aralarında farklar bulunuyor. Bunlardan ilk göze çarpanı hiç kuşkusuz boyut ve kullanılan malzeme. iPhone XS’in ekranı 5.8 inç ve kasası paslanmaz çelikten oluşurken, iPhone XR’ın ekranı 6.1 inç ve telefonda kullanılan malzeme alüminyum.


2- Ekran Kalitesi

iPhone XS ve iPhone XR’ın ekran kalitesinde de farklılık bulunuyor. iPhone XS’de Super Retina OLED ekran kullanılırken, iPhone XR’ın ekranı ise Liquid Retina IPS teknolojinse sahip.


3- Renk Seçenekleri

iPhone XS; gümüş, uzay grisi ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip iken, iPhone XR; mavi, beyaz, siyah, sarı, mercan ve kırmızı olmak üzere altı farklı renk seçeneği ile piyasaya çıktı.


4- Kamera

İki yeni model de Animoji ve yeni memoji ile Face ID teknolojisine sahip. iPhone XS’de çift arka kamera bulunurken, iPhone XR, tek arka kameraya sahip.


5- Fiyat

İki telefon arasındaki belki de en önemli farka geldik. Yeni model iPhone’ların, ülkemizdeki fiyatları henüz belli olmadı. Ancak ABD’deki fiyatlarına baktığımızda iPhone XS 999 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip iken iPhone XR 750 dolardan başlıyor. İki cihaz arasında oldukça yüksek diyebileceğimiz fiyat farkı var.


 

İPhone X telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*