Sosyal Media
sefa

James Donkey 612 Mekanik Klavye İncelemesi!

James Donkey 612 mekanik klavyeyi inceledik. İşte incelememizden kısa notlar…


James Donkey 612 mekanik klavye, tasarımı ile gerçekten çok güzel bir klavye olmuş. 612, sade ve şık bir görünüme sahip. Klavyenin kenarlarında bulunan metal çerçevelerin de güzel göründüğünü ayrıca belirtelim. James Donkey 612’nin, tasarımsal olarak pek bir kusurunun olduğunu söylemek zor.


Ayrıca oldukça da sağlam bir ürün ile karşılaştığımızı da söylemeden geçmek olmaz.

Klavye çok sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilmiş. Klavyeyi daha elinize ilk aldığınız andan itibaren zaten o kalite hissini anlayabiliyorsunuz. Ağırlığı yaklaşık 1.5 kg, oldukça da ağır bir ürün.


LED ışıklandırması tek renk ve o da turuncu. Işığının gözü yormadığını söyleyebiliriz. Ancak LED ışığın tek renk olarak sunulması bizce bir eksiklik olmuş. Birkaç farklı renk seçeneğinin olması daha iyi bir tercih olabilirdi.


James Donkey 612, su geçirmez özelliğine sahip değil fakat suya karşı direnci artırılmış durumda.

Klavyenin bilek desteğinin ve ayrıca bir yazılımının olamadığını belirtelim. Çünkü bunlar bazı kullanıcılar için önemli olabiliyor.

Kablosu plastik değil kumaştan yapılmış. Kablonun kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca klavyenin USB ucu da altın kaplama. Bunun da güzel bir ayrıntı olduğunu belirtelim.


Kutu içeriğinde gelen tuş çıkarma aparatı ile de kolay bir şekilde tuşları çıkarıp tuşların temizliğini yapabilirsiniz.

Klavyenin tuşlarının vermiş olduğu hislerinin ve geri tepkimelerinin oldukça başarı olduğunu söyleyebiliriz. Mekanik klavyelerdeki tuşların o sesini çok rahat alabiliyorsunuz.


Kalvyenin üzerinde bulunan Windows kilit tuşu ile de Windows’u kilitleyebiliyorsunuz. Bu kilit özellikle oyun esnasında kullanıcılarının oldukça işine yarıyor.


Sonuç olarak özetlemek gerekirse; James Donkey 612, oldukça sağlam ve kaliteli bir klavye olmuş. Ne kadar kaliteli olduğunu klavyeyi elinize aldığınızda ve tuşlarına dokunduğunuzda anlayabiliyorsunuz. Tasarımsal olarak da çok beğendiğimizi söyleyebiliriz. Sade ve şık olması göze çok güzel hitap ediyor.

James Donkey 612 Mekanik Klavye

Oyuncu klavyesi için tıklayınız.Yorum yap

*