Sosyal Media
sefa

Karşınızda Kendi Kendini Şarj Edebilen Kulaküstü Kablosuz Kulaklık

İsveçli teknoloji şirketi Urbanista, düzenlediği bir etkinlikte yeni kablosuz kulaküstü kulaklığını tanıttı. Los Angeles isimi verilen yeni kablosuz kulaküsütü kulaklık, kendi kendini şarj edebiliyor. Bu konunda dünyada bir ilk olan Los Angeles’a bakalım kullanıcıların tepkisi nasıl olacak.

Kablosuz Kulaküstü Kulaklık: Los Angeles

Urbanista, yaptığı açıklamada Los Angeles’ın bant bölümünde Powerfoyle olarak isimlendirilen çok verimli bir güneş enerji panelini yer aldığını belirtti. Bu panel, doğrudan gün ışığı altında ya da ev ortamındaki ışıklarda bile kulaklığın şarj edilebilmesine imkan tanıyor. Bu nedenle kulaklığın kullanım süresi açıklanmadı. Şirket yetkilileri kulaklığın ömür boyu kullanılabileceğini aktardı.

Urbanista Los Angeles’ı güneşli bir günde sadece bir saatliğine kulağına takan kullanıcılar, üç saat kesintisiz oyun oynama imkanına kavuşuyor. Bulutlu veya kapalı bir günde bile, dışarıda geçirilen her saat yine de iki saatlik oyun süresi sağlıyor.


Los Angeles, iyi aydınlatılmış bir odada veya ofiste giyildiğinde ortam ışığında bile şarj olabiliyor. Kulaklık kullanılmadığı takdirde tam bir saatlik oyun süresi elde etmek için bir saat pencere kenarında kalması yeterli oluyor. Los Angeles’ın maksimum enerji depolama durumuda ise kulaklık, 50 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

iOS, Android ve Windows ile tam uyumlu olan Los Angeles, Google Asistan ve Apple Siri ile de uyumlu olarak çalışabiliyor. Bluetooth 5.0 ve USB Type-C gibi bağlantı özelliklerine sahip olan Los Angeles, aktif gürültü engelleme özelliği ile beraber geliyor.

Los Angeles Fiyat

Şimdilik ön siparişe açılan Los Angeles’ın fiyatı ise 199 dolar olarak belirlendi. Yani yaklaşık olarak 1.600 TL tabi vergiler hariç.

 

 Yorum yap

*