Sosyal Media
sefa

Kendine Ait Şık Tasarımıyla Realme GT2 Pro Geliyor

ABD’nin Huawei ambargosundan sonra Çinli şirketlerin olası kapanmalara karşı şirketleri alt markalara böldüğünü görüyoruz. Oppo'nun da alt markası olarak kurulan Realme, Huawei markasının pazar da kaybettiği değerden sonra yükselen yıldızlardan bir tanesi olmayı başardı. Realme dünya piyasasında adını akıllı telefonlar ile duyurmasına rağmen şirket kulaklık, akıllı saat, akıllı bileklik ve televizyon gibi ürünlerde üretiyor.

Realme, Qualcomm’un amiral gemisi olarak piyasaya çıkacak Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini kullanan ilk akıllı telefon üreticilerden biri olacağını açıkladı. Qualcomm’un en donanımlı yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 1 ile birlikte Realme, GT serisini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor ve GT serisindeki ilk Pro model olan Realme GT 2 Pro, Realme’nin pazardaki en güçlü silahı olması bekleniyor. Realme GT 2 Pro, yeni yonga seti ve performansı ile birlikte Realme’nin pazardaki diğer akıllı telefonlarından daha fazla talep alması ve ilgi görmesi bekleniyor.


Realme GT 2 Pro’nun Teknik Özellikleri

2022’in başlarında çıkması beklenen Realme GT 2 Pro, daha piyasaya çıkmadan birçok teknik özelliği internet ortamında dolaşmaya başlamıştı. Son günlerde ise Realme GT 2 Pro’nun kamera sistemi ve tasarımı hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Elde edilen yeni bilgilere göre cihazın görsel tasarımı Google Pixel 6 ve Huawei Nexus 6 modellerine benzer şekilde üretilecek. Sızdırılan diğer bilgiler ışığında, cihazın optik donanım kısmına bakacak olursak iki adet 50 MP + 8 MP telefoto kamera olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu ve dual-tone led flash bizleri karşılayacak.

Realme GT 2 Pro, sızdırılan bu bilgilere bakıldığında marka içerisinde gerçekleşen büyük değişimlerin ilk meyvesi olacak gibi görünüyor. Markanın bu yeni ürünün optik tarafında kullanmayı planladığı kameraların özelliklerine bakıldığında bile Realme markasının kendi standartlarını çoktan aştığını görüyoruz.


Yorum yap

*