Sosyal Media
yunus

Kızaklı Samsung Galaxy S10+

Güney Koreli teknoloji markası Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S10 hakkındaki detaylar şimdiden ortaya çıkmaya başladı bile. Önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10, son zamanların trend tasarımı olan kızaklı kamera sistemiyle mi gelecek?


Yakın zamanda Oppo Find X ve Mi Mix 3 gibi akıllı telefon modellerinde karşılaştığımız kızaklı kamera sistemi sayesinde ekran-gövde oranında büyük bir artış yakalayıp, aynı zamanda da şık bir tasarıma ulaşmak mümkün. Samsung’un da bu modaya uyup Galaxy S10 modelinin ekran-gövde oranını %93,4’e kadar yükseltmesi bekleniyor.

“All About Samsung” web sitesinde yayınlanan habere göre yeni amiral gemisi modelinin kamerası ekranın üzerinde değil, onun yerine manuel olarak açılan kızak sistemine gizlenmiş olarak tasarlanacak ve Galaxy S9+’da kullanılan 3500mAh kapasitesindeki batarya geliştirilerek yerine 4000mAh kapasitesinde bir pil konulacak.


Yayınlanan raporlara göre, Samsung Galaxy S10 modeli için 3 farklı varyasyon planlıyor. Bunlardan iki tanesi çift tarafı (Dual Edged) kavisli ekrana, diğer model ise düz (Flat) ekrana sahip olacak. Asıl can alıcı nokta ise yeni Galaxy S10+ modeli dünyada ilk 12GB RAM kullanan akıllı telefon olabilir.

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+ için beklenilen özellikler şu şekilde;

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+ için kullanılması beklenen işlemciler iki seçeneğe kadar düşürüldü. Cihazlarda ya Qualcomm’un Snapdragon 8150 modeli ya da Exynos’un 9820 modeli kullanılacak ve yeni amiral gemisi modelinin parmak izi sensörü ekran üzerinde konumlandırılacak.

Yeni Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modelinin 5G destekleyen versiyonu ise 2019’un şubat ayında yapılacak olan MWC (Mobile World Congress) kapsamında görücüye çıkması bekleniyor.


Bunların yanı sıra Samsung’un çokça savunduğu ve hatta üzerinden prim yaptığı 3.5mm jak girişine de hoşça kal diyeceği söylentiler arasında.

Güney Koreli teknoloji devinin yeni amiral gemisi modelinde 4000mAh kapasiteli oldukça büyük bir batarya kullanacağı ve cihazların altı farklı renk seçeneğine sahip olacağı dia sızıntılar arasında…                                                                                                                                                                                   Yorum yap

*