Sosyal Media
sefa

Kodlama Öğrenmek için En İyi Mobil Uygulama Önerileri

Hızla gelişen ve büyüyen dünya beraberin çok farklı teknolojilerinde çıkmasına olanak tanıyor. Özellikle yazılım konusunda bir şeyler öğrenmeyi ve gerçekleştirmeyi hedefleyen kişiler bu konuyu çok yakından takip ediyor. Yazılım sektöründe bir şeyler yapabilmek ve gelir elde edebilmek için kesinlikle yazılım bilgisine sahip olmanız gerekir. Yazılım bilgisine sahip olmayan kişilerin bu zorlu süreci bir şekilde geçmeleri gerekiyor.

Yazılım öğrenmek yeni bir dil öğrenmek ile aynı zorluktadır. Özellikle bazı kısımlarda gerçekten inanılmaz şekilde zorlanacaksınız. Bir yazılım dili öğrenirken, yeni bir dil öğreniyormuş gibi sürekli olarak pratik yapmanız gerekecek. Eski tarihlerde yazılım pratiği yapabilmeniz için bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyordu. Gelişen teknoloji ile birlikte artık bir bilgisayara bile ihtiyacınız olmayacak. Elde edeceğiniz mobil uygulamalar ile pratikler yapabilecek ve tecrübe edinebileceksiniz.

Kodlama Öğrenmek için En İyi Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulamalar ile Kısa Sürede Yazılımcı Olabilirsiniz

Mobil uygulamaların getireceği en büyük avantaj, nerede olursanız olun yazılım pratiği yapabilme olanağınızın olacak. Bir işte çalışıyor bile olsanız, iş dışında ki boş vakitlerinizde veya mesai saatleri dışında hatta otobüs ile bir yerden bir yere giderken bu uygulamalar sayesinde pratik yapabileceksiniz.

Aşağıda paylaşacağım mobil uygulamalar hem ücretli hem de ücretsiz uygulamalardır;


  1. Udemy

Udemy, eğlenceli bir online eğitim platformudur. Dünya çapında 44 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Kodlama dahil 2000’den fazla konuda 183.000’den fazla kursa sahiptir. Bu platform sayesinde Phyton, Java, JavaScript ve C# gibi en yaygın yazılım dillerini öğrenebilirsiniz.


  1. Enki

Çeşitli programa dillerinde 1500’den fazla kurs içeren ödüllü bir programdır. Bu uygulama sayesinde Phton, SQL, Java, HTML ve JavaScript dillerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


  1. Programming Hub

20’den fazla programlama dilinde 5000’den fazla program ve kod örneği içeren muhteşem bir uygulamadır. İçerik konusunda en zengin kodlama uygulamalarından biridir. Kursların içeriği çok ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.


  1. Programming Hero

Bu uygulama oyun oynar gibi öğrenim görmenize olanak tanır. Bu sayede daha keyifli ve eğlenceli bir öğrenim görmüş olursunuz. Uygulama içerisinde soru-cevap, problem çözme ve oyun gibi kurslar yer alıyor.


  1. Mimo

Uygulama, günlük olarak belirli saatlerde ders almanıza olanak tanır. Hedefinizi belirlemenize ve her gün kodlama derslerinize ayırabileceğiniz süreyi belirlemenize izin verir. Bu sayede her gün düzenli olarak kodlama çalışmış olursunuz. Bu konuda inanılmaz bir mobil uygulamadır.


Yorum yap

*