Sosyal Media
sengul

Lenovo, Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Legion 7’yi Duyurdu

Teknoloji üreticisi Lenovo, oyuncular için tasarladığı yeni dizüstü bilgisayarı Legion 7 modelini tanıttı. Legion 7, dünyanın ilk 16 inç QHD ekrana sahip dizüstü bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor. Legion 7, Intel işlemci, Nvidia ekran kartlı ve AMD tabanlı olarak kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Lenovo Legion 7

Neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olan Lenonvo Legion 7, Nvidia’nın GeForce RTX 3000 serisi GPU’larını ile gelecek. 165 Hz tazeleme oranı sunan Legion 7, yüksek fps isteyen oyunların tercih edeceği model olacağa benziyor.


AMD Ryzen 9 5900H işlemciden güç alacak olan Legion 7, Lenovo’nun özel teknolojisi Coldfront 3.0 soğutma sistemi ile gelecek. Ayrıca bilgisayar yapay zeka teknolojisini de destekliyor. Böylece bilgisayar, gereksiz güç tüketiminin önüne geçiyor.

Dolby Vision ve VESA DisplayHDR 400 sertifikalarına sahip olan Legion 7, sRGB renk gamının yüzde 100’e sahip olan ekran ile gelecek. Ayrıca bilgisayar, düşük mavi ışık salınımı konusunda da TUV Rheinland tarafından sertifikalandırıldı.

 

 Yorum yap

*