Sosyal Media
yunus

Mac İle Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Apple’ın “Devamlılık” özelliği ile iPhone’unuza gelen aramaları Mac’inizden cevaplayabilir veya Mac’nizden bir telefon görüşmesi başlatabilirsiniz. Aslında bu özellik sayesinde sadece telefon görüşmesi değil kısa mesaj, imesaj gibi birçok özelliğe farklı cihazlardan ulaşabiliyorsunuz.  Böylece tek bir cihaza bağlı kalmamış oluyorsunuz.


Mac ile Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Mac’iniz ile telefon görüşmesi yapabilmek için hem Mac’inzden hem de iPhone’unuzdan aynı Apple kimliği ile iCloud ve FaceTme’da oturum açmanız gerekiyor. Ayrıca her iki cihazınızın da aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Bu işlem için Bluetooth bağlantısına ihtiyacınız olmayacak.

iPhone’nuzundan Ayarlar>>Telefon>>Diğer Cihazlardaki Çağrılar bölümüne gidin ve buradan Diğer Cihazlardaki Çağrılara İzin Ver seçeneğini aktif edin.


Ardından Mac'inizde FaceTime uygulamasını açarak Tercihler kısmına gidin ve iPhone’da Aramalar seçeneğini işaretleyin.

iPhone’unuz ve Mac’inizde yukarıda bahsettiğimiz gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra artık Mac’inizden telefon görüşmesi yapabilirsiniz demektir.

Telefonunuza bir arama geldiğinde Mac’inizin masaüstünün sağ üst köşesinde bir bildirim göreceksiniz. Gelen aramaya cevap vermek için “Kabul Et” seçeneğine tıklayın.


Arama yapmak için ise FaceTime uygulamasını açın. Aramak istediğiniz kişinin üzerine tıklayın (sesli arama yapmak için telefon ahizesi simgesinin üzerine, görüntülü arama yapmak için ise kamera simgesinin üzerine tıklayın). Ayrıca rehberinizdeki kişilerin dışında birisini aramak isterseniz, uygulamanın arama kutusunun içerisine dilediğiniz numarayı yazarak arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu özellik ile bilgisayar başında meşgul iken, gelen çağrılara cevap vermek çok pratik hale geliyor. Ayrıca telefonunuz yanınızda değilse (şarjda, diğer odada vs.) telefon için bilgisayar başından kalkma zahmetinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

 Yorum yap

*