Sosyal Media
sefa

Maliye Bakanı Duyurdu! Mobil Uygulama İle Fiyat Takibi Başlıyor

21. yüz yılın en büyük atılımlarından biri mobil uygulamalardır. Mobil uygulamalar sayesinde insanlar kağıt ve dosya masrafı yapmamaktadırlar. Aynı zamanda mobil uygulama sayesinde işlerini hızlıca halledebilmektedirler. Mobil uygulamalar hemen hemen her akıllı cihazda bulunabilir. Hatta her işletim sistemi tarafından desteklenen mobil uygulamalar bile var.

Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, elektrik fiyatlarından enflasyona kadar birçok konuda konuşma yaptı. Teknoloji kısmında en dikkat çeken detay, bir mobil uygulama geliştirildiği haberi olmuştu.

Enflasyon ile mücadele kapsamında tüketicilere fiyat takibine olanak sağlayabilecek bir mobil uygulama geliştirildiği haberini veren Bakan Nebati, geliştirilen uygulama sayesinde vatandaşların herhangi bir ürünün en uygun fiyat ile nerede satıldığını mobil uygulama sayesinde bulabileceklerini iletmiştir.

Maliye Bakanı Fiyat Takip Uygulaması Yaptırıyor

Bakan, 1 Mart tarihinde kullanıcılarına ulaştırılacak uygulama için şu ifadelere yer vermişti;

‘Bu mobil uygulama ile vatandaşlarımız enflasyonun düşüşüne katkı veren üretici ve satış noktalarında ürün-fiyat takibine bakacak: satış noktalarını, kategori ve ürün filtreleme ile kolay arama yapabilecek, toplam alışveriş tutarını hesaplayabilecek,  ucuz ve en yakın nerede ise haritada görebilecek.’

Uygulama 1 Mart tarihinde yayınlanmıştı. Tüketiciye fiyat takibi konusunda kolaylık sağlayacak ve en uygun fiyatlı ürüne ulaşabilmesine olanak tanıyacaktır.Yorum yap

*