Sosyal Media
sefa

Meta'nın Piyasaya Sürmeye Hazırlandığı Meta Band'in Görüntüleri Sızdırıld

Dünyaca ünlü sosyal medya holdingi Meta, piyasaya farklı bir tasarıma sahip akıllı saat sürmeyi planlıyor. Bildiğiniz üzere yakın bir zamanda akıllı saatin patent görüntüleri sızdırılmıştı. Meta Band adı ile piyasaya çıkış yapması beklenen akıllı saatin, piyasadaki diğer modellerden çok farklı olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ayrıca bazı tasarımcılar, sızdırılan patent görüntüleri üzerinde çalışarak, bu akıllı saat modelinin piyasaya çıktığında nasıl bir görünüme sahip olacağı hakkında bizlere yardımcı oldular.

Meta Band

Sarang Sheth isimli tasarımcıya göre, Meta şirketi piyasaya çok farklı bir ürün sunacak. Patent görüntüleri üzerinde çalışarak bazı görüntüler oluşturan tasarımcı, bu akıllı saat modelinde kayış yerine ip kullanılacağını belirtti. Ayrıca kullanıcılara konforlu bir kullanım sunması beklenen bu akıllı saat modelinde bizleri oldukça büyük bir ekranın beklediğini söyleyebiliriz. Piyasadaki diğer rakipleri ile karşılaştırıldığında daha büyük bir ekrana sahip olması beklenen bu akıllı saat modelinin, ekranda bir kameraya ev sahipliği yapacağı bildiriliyor. Hatta Meta Band ismiyle çıkış yapması beklenen bu akıllı saat modeli, sadece ekranda değil ayrıca arka kısmında da bir kameraya ev sahipliği yapacak.

Meta Band İsimli Akıllı Saat Modelinin Görüntüleri

Meta Band isimli akıllı saat modelinin görsellerini incelediğimiz zaman, modelin ekranının çıkarılabileceğini görüyoruz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, ekranı farklı bir kordonla eşleştirebilecekler ve istedikleri zaman ekranı silebilecekler. Dikdörtgen bir tasarıma sahip olan bu model, sahip olduğu kameralar ile birlikte kullanıcılara keyifli bir kullanım deneyimi sunuyor. Dilerseniz arkadaşlarınızla görüntülü konuşabilecek dilerseniz de vLog çekimleri yapabileceksiniz.

Ekranı çıkarılabilen Meta Band

İstediğiniz zaman fotoğraf çekip anıları ölümsüzleştirebileceğiniz bu model, kullanıcılara unutulmaz deneyimler sunmak istiyor. Her ne kadar bu akıllı saatin teknik özellikleri belli olmasa da tasarım olarak oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Meta şirketinin bir patent aldığı sızdırılmıştı. Sızıntı haberine baktığımız zaman, VR ve AR destekli ayrılabilir bir panel ile çıkış yapacak olan bir akıllı saat modelini görmüştük. Meta şirketinin metaverse kavramına büyük oranda yatırım yaptığını biliyoruz. Bu farklı tasarıma sahip olan akıllı saat modelinin metaverse kavramı ile nasıl bir ilişkisi olacağını merak konusu.


Yorum yap

*