Sosyal Media
yunus

Microsoft İnaktif Game Pass Hesaplarını İptal Edecek

ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Microsoft, Game Pass sistemi için yeni bir özellik getiriyor. Geçtiğimiz yıllarda 18 milyon üye sayısına sahip olan Game Pass'in, son veriler ile birlikte 25 milyon aboneliğe ulaştığını görüyoruz. Son zamanlarda yaptığı ataklarla birlikte dünya çapında bütün haber başlıklarına konu alan Microsoft, bu yeni düzenleme ile birlikte kullanıcıları rahatlatacak. Dünya çapında ve Türkiye’de oldukça yüksek abone sayılarına sahip Game Pass platformunda yer alan inaktif yani aktif olmayan hesaplar otomatik olarak iptal edilecek.


Bildiğiniz üzere bu tür abonelik sistemlerinde, kullanıcılar hesaplarını aktif bir şekilde kullanmasa dahi her ay düzenli olarak para kesintisi oluyordu ve bir çok kullanıcı bu durumdan şikayetçiydi. Microsoft, kullanıcıların aktif olarak kullanmadıkları hesaplarından artık para kesintisi yapmayacak ve hesaplarını otomatik olarak kapatacak. Uzun süre kullanım dışı olan Game Pass hesaplar iptal edilecek ve ücret kesintisi yapılmayacak. Microsoft, sadece bu özellik ile değil ilerleyen dönemlerde de daha köklü değişiklikler yapacağını belirtelim. Ayrıca Microsoft, bu köklü değişiklikleri Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Yönetimi Kurumu(CMA) ile birlikte yöneteceğini de belirtelim.

Microsoft İnaktif Game Pass Hesaplarını Kapatacak

Bildiğiniz üzere bazı oyuncular hesaplarını kapatmayı unutuyor ve her ay düzenli olarak banka hesaplarından para çekilmeye devam ediyor. Microsoft, bu ve buna benzer durumların önüne geçmek istiyor. Microsoft, bu köklü değişimi Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Yönetimi Kurumu(CMA) ile birlikte yönetecek. Bu işbirliği ile birlikte eğer 12 aylık abone olmuşsanız ve inaktif durumdaysanız Microsoft sizinle iletişime geçerek para iadesi yapacak. Ayrıca Game Pass sistemine ilk kez kayıt yapacak kullanıcılar için açık ve net bilgiler verilecek.


Aktif olmayan üyelikler için ise Microsoft, uzun süredir üyeliği bulunan fakat aktif bir şekilde kullanılmayan hesap üyeleri ile iletişime geçerek hesaplarını nasıl kapatacağı yada otomatik ödeme talimatlarını nasıl kapatacağı hakkında bilgilendirme yapacak. Daha sonra ise kullanıcıların herhangi bir işlem yapmama durumlarında Microsoft ödeme almayı kesecek. Bazı platformlarda fiyat artışları önceden bildirilmiyor. Microsoft müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşıyarak, herhangi bir durumda oluşacak fiyat artışını kullanıcılara önceden haber verecek. Yapılan bu değişiklikleri görmek gerçekten oldukça sevindirici. Çoğu kullanıcı bu durumu yaşamıştır. Üyeliği iptal etmeyi unutup otomatik olarak defalarca para kesintisi yaşamışlardır. Bu durumların önüne geçilmesi için yapılan bu değişiklikler gerçekten kullanıcılar için cezbedici.


Yorum yap

*