Sosyal Media
sengul

Microsoft Swiftkey’in iOS Sürümüne 400 Yeni Dil Desteği Geldi

2008 yılında kurulan ve ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen, üçüncü parti klavye uygulaması olan SwiftKey, kullanıma sunulmasının ardından kısa sürede oldukça yüksek kullanıcı sayısına ulaştı. Bu başarısından dolayı birçok şirtketin yakın takibine giren SwiftKey, 2016 yılında 250 milyon dolar bedelle ABD'li teknoloji devi Microsoft'a satıldı.

Microsoft SwiftKey

SwiftKey'in geçtiğimiz ay aldığı güncelleme sonrası yeni ismi ise Microsoft SwiftKey olmuştu. Yeni güncellemeden sonra uygulamanın logosu ve tasarımı değişmiş ve Emoji 12.0 desteğine de kavuşmuştu. 

Microsoft SwiftKey, bugün itibariyle yeni bir güncellemeye daha kavuştu. 2.7.9 Sürümü, uygulamaya aralarında Türkçe'nin de bulunduğu toplam 400 yeni dil desteği getirdi. Yeni eklenen dil seçeneklerinden sonra Microsoft SwiftKey, toplamda 600'ü aşkın dil desteğine sahip olmuş oldu.


Microsoft, yayınladığı bu güncelleme ile uygulamaya tek elle kullanım modu da ekledi. Tek el ile kullanım modu, tek elle yazı yazan kullanıcılar için tasarlandı. Tek elle kullanım modunu etkinleştirmek için klavyenin sol alt tarafında bulunan emoji tuşunu kullanabilirsiniz.

Siz de uygulamayı henüz edinmediyseniz App Store'a giderek veya buradaki bağlantıya tıklayarak Microsoft SwiftKey uygulamasını indirebilirsiniz.
Yorum yap

*