Sosyal Media
sengul

Mortal Kombat 11, Şimdiye Kadarki Serinin En Çok Satan Oyunu Oldu

Mortal Kombat 11, dünya çapında 12 milyondan fazla satarak serinin şimdiye kadarki en çok satan oldu. Bu da serinin toplamda 73 milyon satış rakamına ulaşmasını sağladı.

Video oyunlarının en kült serileri arasında yer alan Mortal Kombat, kendine özgü hikayesi ve mekanikleriyle oyun tutkunlarının vazgeçemediği oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Mortal Kombat’ın böyle olması rekor satışları da beraberinde getirdi.


2019 yılında çıkıp gerçekçiliğiyle ve yeni karakterleriyle oyuncuların yüksek beğenisini kazanan Mortal Kombat 11, Mortal Kombat serisinin en çok satan oyunu oldu. Satışta olduğu 2 yılda 12 milyon birim satılan oyun, serinin genel başarısını da hızlı bir şekilde yükseltti. Bu zamana kadar serinin en çok satan oyunu, 2015 yılında piyasaya sürülen ve 11 milyon satış elde eden Mortal Kombat X’ti.  Mortal Kombat’ın ortak yapımcılarından Ed Boon, elde edilen başarı hakkında şu ifadeleri kullandı;

Mortal Kombat yaklaşık 30 yıl önce ilk kez çıkış yaptığında, bugün 73 milyon birimden fazla satış elde eden bir markanın ortaya çıkacağını asla hayal edemezdim. Dünyanın en tutkulu hayran kitlelerinden birine sahibiz. Onların yıllardır bize gösterdiği destek için müteşekkiriz.”

 Yorum yap

*