Sosyal Media
sengul

MSI CUBI 5 10M'i Mercek Altına Aldık

Neredeyse avuç içine sığan bir bilgisayar düşünün. Minimal boyutun aksine yüksek performansa sahip bir mini bilgisayar: MSI CUBI 5.

10. nesil Intel işlemciyle çalışan Cubi 5, daha fazla performans ve daha az güç tüketimi sağlar. Kurulumu oldukça kolaydır, VESA montajı aracılığıyla VESA uyumlu monitörlerin arkasına monte edebilir. Bu sayede, hantal bir monitörü başarılı bir all in one bilgisayara çevirebilirsiniz. Marka bu kolaylığı düşünmekle kalmamış, monitöre monte edilmiş kullanımları kolaylaştırmak için mini PC’nin güç anahtarına destek eklemiştir, bu sayede bilgisayarı açmak için monitörün arkasına kadar ulaşmanıza gerek kalmaz.

MSI CUBI 5 10M’i mercek altına aldık. 

8GB DDR4 RAM kapasitesi günlük işleri halletmek için yeterli olur. Kullanıcıları sevindiren bir özellik: kompakt tasarıma RAM takviyesi yapmak mümkün.

Güçlü işlemci ve 8GB RAM donanımlarına ek olarak 256 GB boyutunda SSD yer alıyor. Hızlı bir SSD'nin bu tasarımın içerisinde yer alması kullanıcı tarafında avantaj sağlar. Özelleştirme imkanı depolama kısmında da karşımıza çıkıyor. 2.5 boyutunda bir HDD'yi bu bilgisayar içerisine yerleştirebilirsiniz.

MSI Cubi 5, mini PC’ye göre oldukça zengin portlara sahiptir. Arka kısımda, 2 adet USB 2.0, 2 adet USB 3.2 Gen 1 Type A, bir adet RJ45, bir adet HDMI çıkış ve bir adet, DP çıkışı mevcuttur. Böylece kullanıcılar port yetersizliği sorunu yaşamaz. 


Ön kısımda, kulaklık ve mikrofon girişi mevcuttur. Ayrıca, 1 adet USB 3.2 Gen 1 Type C, 1 adet USB 3.2 Gen 1 Type A bulunur. Cihaz, son teknoloji ürünü kablosuz kulaklık veya kablosuz ses sistemi bağlayabileceğiniz Bluetooth 5.0 teknolojisine sahiptir. 


Mini PC üst ve yan kısımlar ızgaralı olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, başarılı bir hava sirkülasyonu gerçekleştirir. 


Son teknoloji ürünü, kompakt tasarım ve bütçe dostu MSI CUBI 5 birçok ihtiyaç senaryosunu karşılar. Masaüstü, ev ya da ofis ortamında çok az yer kaplayan bir ekip oluşturabilirsiniz. 


Monitörünüzü all in one pc’ye dönüştürün

Aparat aracılığıyla MSI CUBI 5’i monitörün arka tarafına monte edebilirsiniz. Böylece, monitörünüz all in one pc’ye dönüşür, alan tasarrufu sağlanır. 


Akıllı Tv’ye Yansıtın

İşlerinizi büyük ekranda takip etmek, uzaktan eğitime katılmak veya dizi film izlemek için kullanabilirsiniz. İster iş, ister eğlence kullanım amacınız ne olursa olsun MSI CUBI 5’i televizyona yansıtıp hayatınızı kolaylaştırın. 


Download makinesi olarak kullanın

Intel 10. nesil işlemci sayesinde düşük güç tüketen CUBI 5’i indirme makinesi olarak kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan içerikleri indirmek için 7/24 kullanabilirsiniz, herhangi bir performans sorunu olmaz. 


Yorum yap

*