Sosyal Media
sengul

MSI, Dünyanın İlk Mini LED Ekranlı Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Şu anki dizüstü bilgisayar modellerinde LCD ekran teknoloji kullanılıyor. Bilgisayar üreticilerinin halen OLED ekran teknolojisine geçmemelerinin en büyük nedeni yüksek maliyetler. Ancak MSI, bu konuda ilk adımı atarak LED ekran teknolojisine sahip ilk dizüstü bilgisayarı MSI Creator 17 modelini tanıttı.

Oldukça keskin ve zengin renklere sahip olan MSI Creator 17, 4K çözünürlüğünde Mini LED ekran teknoloji ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Bilgisayarda bulunan LED ekran teknolojisi sayesinde siyahlar daha derin ve beyazlar daha keskin görünüyor.


Micro LED teknolojisi üst düzey LCD TV’lerde kullanılıyor. Bu teknolojiyi dizüstü bilgisayarlara getirmek, bilgisayarların tasarımlarını hantal bir şekle dönüştürebilirdi. MSI, bunu düşünerek Mini LED teknolojisini devreye soktu.

MSI Creator 17’nin donanım özelliklerine baktığımızda Intel Core-i7 10875H işlemci ve 16/32GB RAM belleğe sahip olduğunu görüyoruz. Bilgisayarın ekran kartı ise NVIDIA RTX 2060 veya RTX 2080 Super Max-Q olacak. Ayrıca bilgisayarın depolama alanı ise 2 TB SSD.

Tüm bu özelliklere sahip MSI Creator 17’nin fiyatı ise 1.799 dolardan başlayacak.

 Yorum yap

*