Sosyal Media
yunus

Netflix Oyunları App Store’a Geliyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi film platformlarından biri olan Netflix, yaptığı hamlelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk mobil oyunlarını Android kullanıcılar için yayınlayan platform şimdi ise bu hizmetini iOS kullanıcıları için kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Netflix oyunlarını oynamak isteyen kullanıcılar App Store üzerinden oyunlara erişim sağlayabilecek.

Netflix Games’te bulunan oyunlar, Android platformunda mobil uygulama üzerinden indirip oynanabiliyor. Netflix mobil uygulaması üzerinden hesaplarına giriş yapan tüm kullanıcılar, oyunları ister çevrimiçi ister internete bağlı değilken oynayabiliyor. Ayrıca bir Netflix üyeliğinde yer alan tüm profiller de oyunlara ayrı ayrı cihazlardan ve aynı zamanda erişebiliyor.


Apple’ın mevcut App Store kuralları, Netflix oyunlarının direkt olarak mobil uygulama üzerinden erişilebilmesine engel oluyor.

Netflix, yayınladığı oyunlara şimdilik telefona indirme seçeneğini eklemedi. Zaten böyle bir seçenek eklese de bu durum App Store’un yasaklar çerçevesine giriyor. Bu neden Netflix Games oyunları Netflix uygulaması üzerinden değil de App store üzerinden indirilebilecek.

 Yorum yap

*