Sosyal Media
sengul

Netflix Türkiye'nin Bugün En Çok İzlenen İçerikleri Belli Oldu

Dijital yayın platformu Netflix, yayınladığı birçok orijinal içerikler, dizler ve filmler ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Platforma sürekli yeni içerikler gelmeye devam ederken, Netflix Türkiye'nin Top 10 listesi de değişmeye devam ediyor. Bugün ise Netflix Türkiye'nin Top 10 listesinin zirvesinde sosyal medyada çok konuşalan ve platforma yeni eklenen yerli bir yapım olan Aşk 101 bulunuyor.

1- Aşk 101


Lise öğrencilerini konu olan gençlik dizi Aşk 101, yayınlanmadan önce sosyal medyada oldukça tartışılmıştı. Her ne kadar tepki alsa da Aşk 101 isimli yerli dizi bugün en çok izlenen yapım oldu.

2- Örümcek Adam: Eve Dönüş


Hayalî Marvel Comics karakteri Örümcek Adam çizgi romanlarından uyarlanan, yönetmenliğini Jon Watts'ın yaptığı, Tom Holland'ın Örümcek Adam'ı canlandıracağı, 2017 tarihli ABD yapımı on altıncı Marvel Sinematik Evreni süper kahraman film olan Örümcek Adam: Eve Dönüş, bugün izlenen en çok yapımlar arasında ikinci sırasında yer alıyor.

Pter Parker genç bir liseli olarak rutin hayatına geri dönmüşken Akbaba'nın gelişi ona sürpriz güçlerini kanıtlama fırsatı veriyor.

3- Into The Night


1 Mayıs 2020'de yayınlananan ve gizemli kozmik bir olayı anlatan bilim-kurgu drama gerilim türünde bir dizi olan Into The Night, Jason George tarafından oluşturulan Polonya bilim kurgu romanı The Old Axolotl'dan Jacek Dukaj'dan esinlenilmiştir. Into The Night, bugün en çok izlenen yapımlar arasında üçüncü sırada yer alıyor.

4- Cinayet Süsü


Ali Atay'ın yönetip, senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit ile birlikte yazdığı, başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı Cinayet Süsü, Netflix'te yayınladıktan sonra en çok izlenenler arasına girmeyi başardı. Bugünkü top 10 listesinin ise dörüdüncü sırasında yer alıyor.

5- Too Hot To Handle


Netflix'e yeni gelen Too Hot To Handle, birkaç gün boyunca en çok izlenen yapım olmayı başarmıştı. Bugün ise en çok izlenen yapımlar arasında beşinci sıraya geriledi. Survivor formatını andıran çeşitli yerlerden gelen ve bir adada bir araya getirilen gençler 100 bin dolarlık bir ödülü kazanmak için yarışmaya katılıyor. Dizinin +18 sınırlamasının bulunduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

6- Vis a Vis


İlk olarak 2015 yılında yayınlanan Vis a Vis, polisiye ve gerilim türünde bir dizi. Yakın bir zamanda Netlix'e gelen dizi toplam dört sezondan oluşuyor. Bugün ise en çok izlenen yapımlar sıralamasında altıncı sırada bulunuyor.

7- La Casa De Papel


4. sezonun yayınlanmasıyla birlikte Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapım olan La Casa De Papel bugün ise en çok izlenenler listesinin yedinci sırasında yer aldı.

8- Prison Break


Platforma yeni gelen yapımlardan olan Prison Break, kısa süre önce en çok izlenen yapımlar sılamasının altıncı sırasında yer alıyordu. İki kardeşin hapishaneden kaçış hikayesinin anlatıldığı dizi, bugün iki basamak gerileyerek sekizinci sıraya yerleşiyor.

9- The Last Dance


The Last Dance, Chicago Bulls‘un NBA’deki başarlı yıllarının son zamanlarını konu alıyor. Belgeselde Chicago Bulls‘un o dönemdeki efsane oyuncuları Michael Jordan, Dennis Rodman, Scotty Pippen gibi isimlerin, o döneme dair yaptığı açıklamalar oldukça etkileyici ve dikkat çekici.

10- Extration


Platforma yeni gelen aksiyon türünde bir yapım olan Extration, bugün Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapımlar listesinin onuncu sırasında yer aldı. Film, zengin bir adamın oğlunun, uyuşturucu baronu tarafından kaçırılmasıyla başlıyor.
Yorum yap

*