Sosyal Media
sefa

NFT Nedir? Nasıl NFT Satılır?

NFT kriptografik bir belirteç olarak biliniyor. Ancak, bitcoin ve farklı ağ hizmeti belirteci gibi karşılıklı olarak değiştirilemiyor. NFT, bir sanat eseri olarak nitelendirilir ve KrownOrigin, Rarible veya OpenSea gibi açık artırma pazarlarına satışı yapılabilir. NFT’leri en basit şekilde anlatmak gerekirse, belirli piksellerin bir araya gelmesi ile oluşan görsel eserlerdir. Oluşturulmak istenilen görselin ne kadar boyutta olacağı ve nasıl bir şey olacağı konusunda sınırlama bulunmaz.

NFT’ler son zamanlarda çok popüler olsa da, sanılanın aksine popüler olmadan önce de popüler bir pazardı. Bu ne demek; oynadığımız online oyunlarda satın aldığımız silah veya ekipman grafikleri birer NFT olarak sayılır. Oyun içerisinde satın aldığımız silah veya ekipman skinler birer NFT çeşitidir. NFT yapmak için bu konuda özel olarak geliştirilmiş grafik programları mevcut. Bu programlar sayesinde kendi NFT’nizi oluşturabilir ve satabilirsiniz.

Yaptığınız NFT Görsellerini Açık Artırma Yöntemi ile Satışa Sunabilirsiniz

NFT’nin güzel olması için aslında bir standart yok. Ancak, NFT’nin detaylarının ve grafiklerinin iyi olması o eserin güzel olmasına olanak tanıyabilir. Örneğin; piksel sayısı fazla olan bir televizyonun daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olduğunu biliriz. Görüntü kalitesini belirleyen aslında piksellerin sayısıdır. NFT’de de konumlandırdığınız renklerin sayısı ne kadar fazla olursa yarattığınız eser de bir o kadar güzel olur.

NFT Nedir Nasıl NFT Satılır

NFT sektörüne girmek isteyen bir kişi şunu bilmeli ki; bu iş gerçekten zor bir iştir. Elbette herkes NFT yapabilir. Ancak, içlerinden çok azı başarılı olabilir. Yüksek kaliteli NFT yapmak için çok uzun çalışmalar yapmanız gerekebilir. Basit bir NFT görseli için yarım saatlik bir çalışma yetebiliyorken, ultra kaliteli bir NFT görselini yapmak aylar sürebilir. Bu da bu işin ne kadar zor olduğunu somut olarak gösteren bir örnektir.

İnternet üzerinden NFT yapımı hakkında birçok eğitim seti mevcut. Bu eğitim setlerinde bir NFT’nin nasıl güzel yapılacağının yanında NFT sektöründe en çok hangi NFT’lerin satıldığına kadar öğrenebilirsiniz. Bu da diğer internet sektöründe ki işler gibi başlandığında bırakılmaması gereken bir iştir. Vazgeçmeden yaptığınız çalışmaların zamanla ne kadar güzel olabileceğini gözleriniz ile göreceksiniz.


Yorum yap

*