Sosyal Media
sefa

OnePlus Nord 2T'nin Görüntüleri Sızdırıldı!

Çin’in ünlü Twitter’ı olan Weibo’da paylaşılan bir görüntü OnePlus’ın beklenen canavarı Nord 2T’yi işaret ediyor. Akıllı cihazın arkada üçlü kamera dizilimi dahil olmak üzere yüksek kaliteli kameraları olması bekleniyor. Gelen farklı bilgilere göre cihazın arka tarafında bulunan ana kameranın 50MP’lik Sony IMX766 ile sağlanması hedefleniyor. Eski sızıntılardan elde ettiğimiz bilgiye göre ana kameranın yanında 32MP’lik bir kamera ile ana kameranın desteklenmesi bekleniyor.

Kamera sensörünün kendisi, sızdırılan görüntülerde görüldüğü gibi nispeten biraz daha büyük görünüyor. Artan kamera sensörü boyutlarına ve iyileştirilmiş çözünürlüğe yol açan furyayı takip ediyor gibi görünüyor. Ek olarak, yakalanan ışıkta ve mobil fotoğrafçılığın diğer yönlerinde iyileştirmeler olduğunu biliyoruz. 

Nord 2T Full HD+ AMOLED Ekran İle Geliyor!

OnePlus Nord 2T'nin Görüntüleri Sızdırıldı!

Elde ettiğimiz bu sızıntı bu cihaz ile ilgili bugüne kadar aldığımız tek sızıntı bilgisi değil. Cihazın farklı özellikleri konusunda da birtakım sızıntılar mevcut. Elde edilen bilgilerin doğru olduğunu kabul edersek cihazı MediaTek şirketinin ürettiği Dimensity 1300 işlemci canlandıracak. Bu işlemci aynı zamanda bellek ve depolama için de iki seçenek ile yedeklenecek. Her ikisi de LPDDR4X RAM ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Bellek içeriği ise 8GB ve 12GB şeklinde olacak. Bu seçeneklerin yanında cihazın her cihazda olduğu gibi depolama seçenekleri de olacak. Bu depolama seçenekleri 128GB ve 256GB olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tahminimce iki bellek seçeneğini de bu depolama seçeneklerinin her biri dahil edilecek.

32MP’lik Snapper’ı barındıran ekran 6.43 inç büyüklüğünde ve 90Hz tazeleme hızına sahip olacak. Ekran, Full HD+ çözünürlüğüne sahip AMOLED panel ile çalıştırılacak. Ekran bilgilerinin yanı sıra yeni Nord 2T’nin 4.500 mAh’lik bataryası 80Watt’lık hızlı şarj desteği sunabilecek. Akıllı cihaz, OnePlus’ın Android 12 tabanlı arayüzü olan OxygenOS 12 ile hazır gelecek. Elde ettiğimiz bu bilgilerde son olarak cihazın bu ay Hindistan’da satışa çıkarılması hedefleniyor. Cihazın hedeflenen satış fiyatı 30 bin Yen ile 40 bin Yen arasında olması biliniyor. Bu fiyat etiketinin şuan ki güncel Yen-Usd kurlarına göre 392 ila 522 dolara eşdeğer olduğunu belirtelim. Türkiye şartlarında ki fiyatının ne olacağı tam olarak belli değil. Ancak tahminlerime göre bu cihazın Türkiye şartlarında ki fiyatı 5 bin ila 10 bin TL arasında olabilir.


Yorum yap

*