Sosyal Media
sefa

Oppo Katlanabilir Telefonları Çıkartmaya Hazırlanıyor! İki Telefon Gelecek

Oppo şirketi ile alakalı edindiğim bilgilere göre şirket bu yıl toplamda iki adet katlanabilir cep telefonu modelini pazara sürecek. Elde ettiğimiz bu bilgi, sızıntı bilgileri ile ünlü olan Digital Chat Station’dan geliyor. Sızıntı bilgileri Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’dan paylaşıldı.

Şirketin kitap gibi akıllı telefonları bu yıl pazara çıkış yapacak. Bu yılın başlarında ortaya çıkan söylentiler, bu sızıntı bilgisi ile neredeyse doğrulanıyor. Buna göre Oppo’nun bu yıl iki katlanabilir cihaz çıkartacağı kesin gibi görünüyor. Bu arada Oppo şirketinin bugüne kadar sadece bir katlanabilir cihaz çıkarttığını bildirmek isterim. Şirketin katlanabilir cihazı şu an için sadece Oppo Find N olarak yerini koruyor.

Oppo, 2022 Yılının 2. Yarısında İki Katlanabilir Cihaz Çıkartacak!

Oppo Find N, markanın pazara sunduğu ilk katlanabilir cihaz olsa bile mükemmel bir akıllı telefon olarak piyasaya sürüldü. Ancak, bu cihaz birçok ülkede satışa çıkarılmış olsa bile maalesef ki çoğu bölgede satışa sunulmadı. Bununla birlikte şirketin yeni katlanabilir cihazı, Oppo Find N’nin rakibi olabilir. Oppo Find N, katlanabilir akıllı telefonlar arasında katlandığında aslında kompakt olan akıllı telefonlar arasında nadir olanlardan biridir. Bu gibi akıllı telefonlar, bu segmentte gerçekten ihtiyaç duyulan cihazlardandır. Katlanabilir cihazın gerçekten mantıklı olabilmesi için açıldığında tıpkı Oppo Find N’de olduğu gibi büyük bir boyuta erişmesi gerekiyor.

Oppo Katlanabilir Telefonları Çıkartmaya Hazırlanıyor! İki Telefon Gelecek

Şirket, ikinci nesil model için aynı fikri sürdürebilir gibi görünüyor. Hatta yeni katlanabilir cihazların tüm pazarlara bile erişebileceğini düşünüyorum. Cihaz Oppo Find N2 olarak isimlendirilecek. Ancak, yeni katlanabilirler ile alakalı bildiğimiz tek şey sadece bu. Bununla birlikte her katlanabilir cihazda olduğu gibi ekranın 120Hz yenileme hızına sahip olmasını bekliyoruz. Son olarak bu iki katlanabilirin işlemci kısmında Snapdragon 8+ Gen 1 tercih edilecek. Tabii bundan önce bunun bir tahmin olduğunu belirtmek isterim. Şirket, yeni katlanabilirinde bu işlemciyi tercih ediyor olsa bile bazı pazarlarda fiyatı çok yüksek tutmamak adına Snapdragon’un daha az performanslı işlemcilerini de tercih edebilir. Ancak, büyük bir olasılık ile cihazın başlangıç işlemcisi Snapdragon 8+ Gen 1 olacak.

İncehesap.com ile birlikte OPPO dünyasını keşfedin.


Yorum yap

*