Sosyal Media
sengul

Oppo'nun Açılır-Kapanır Ekranlı Akıllı Telefon Tasarımı Ortaya Çıktı

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefon tasarımları da agresif bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Katlanabilir ekranlardan, açılır-kapanır özellikteki kameralara kadar birçok inovasyonun gözlemlendiği sektörün yükselen isimlerinden biri olan Oppo, yeni patenti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

Neredeyse son çıkan tüm modellerinde tercih ettiği açılır-kapanır selfie kamerası özelliğini ikinci bir ekran ile birleştirmeyi hedefleyen Oppo, oldukça ilginç bir akıl telefon tasarımına imza atmış gibi görünüyor.

LetsGoDigital tarafından paylaşılan rapora göre Oppo yeni akıllı telefonunda, tıpkı selfie kameraları gibi açılır-kapanır özelliğe sahip olan ikinci bir ekran bulunduracak.

WIPO tarafından ortaya çıkarılan patent başvurusu gösteriyor ki; Oppo yeni çift ekranlı akıllı telefonlarında, katlanır ekrandan ziyade kızaklı ekran sistemi tercih etmiş.

 

İlk tasarım fikrinde, sahip olduğu teleskopik mekanizma ile ana ekranın içinden çıkan, daha kısa ve dar 2. ekran kullanılmış. İkinci ekrana yerleştirilen selfie kamerası sayesinde, ana ekran üzerinde herhangi bir çentik kullanımına gerek kalmıyor.

Diğer tasarım fikrinde ise, kılavuz ray mekanizması adı verilen bir kızak sistemi tercih edilmiş. İkinci ekran, ana ekranın alt kısmında bulunuyor ve sol tarafa kaydırıldığında ortaya çıkıyor. Bu tasarının selfie kamerası ise ekranın tam üstünde bulunuyor.Yorum yap

*