Sosyal Media
sefa

Oyun Kulaklıklarında Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

Yeni nesil kulaklıklar kullanıcının kulak sağlığını koruyabilmek amacı ile birtakım yazılımlar ile destekleniyor. Ani gelen sesleri bastırarak kulak zarının zarar görmesine engel olabilmek için bu tür yazılımların kullanılması gerçekten çok önemli. Bazı oyun üretici stüdyolar oyuncuyu düşünerek ekstra ses özellikleri ekliyor. Bu aşamada azaltılan ses gürültü seviyesi daha da aşağıya indirilmiş oluyor. Özellikle oyun içerisinde duymak istediğimiz bazı sesleri duyamayabiliyoruz. Sesi ne kadar açsak bile bu sesleri duymak gerçekten imkansız olabiliyor.

Bu sorunun üstesinden gelmek için bazı ayarlamalar yapmamız gerekebiliyor. Öncelikle satın aldığımız oyun kulaklığının optimize edilip edilmediğine bakmamız gerekiyor. Bunu yapabilmek için Denetim Masası/ Aygıtlar adresine giderek kulaklığın üzerine tıklamanız gerekecek. Eğer mevcut sürümün güncellenmesi ya da bir sürüm yüklemesi gerekiyorsa burada görüntüleyebileceksiniz. Gerekli olan işlemler yapılmış ama yine de ses az geliyorsa oyunun ayarlar kısmında ses ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz. Oyun ayarları kontrol ettikten sonra halen istediğiniz ses düzeyini alamıyorsanız bu kez farklı şekilde halletmemiz gerekiyor.

Oyun Kulaklıklarında Ses Yükseltme Nasıl Yapılır

Bunu halletmenin en güzel yöntemi internet üzerinden indirebileceğimi ücretsiz ses yükseltme programlarını edinmek olacak. İnternet üzerinde ücretsiz ve ücretli olacak şekilde, sadece bu amaç için hazırlanan binlerce program mevcut. İçlerinden en çok kullanılan ve en çok işe yarayacağını düşündüğünüz programı indirerek bilgisayarınıza kurun. Benim size önereceğim program Sound Booster olacak. Bu program ses yükseltme amacı ile ülkemizde en çok indirilen programlar arasındadır. Normal şartlarda ücretli bir hizmettir. Ancak, ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Sound Booster Programını İndirerek Sesi Yükseltin!

Program indirildikten ve kurulduktan hemen sonra programı açabilirsiniz. Programı açtıktan sonra açılacak olan arayüzde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Uygulamanın çalıştır butonuna bastığınız andan itibaren uygun görülen ayarlar ile ses seviyesi artmış olacak. Kulaklık dışında ses sisteminde de bu program sorunsuz şekilde çalışabiliyor. Program içerisinden isterseniz ekolayzer ayarı yapabilmek mümkün. Ancak, çok fazla ses olduğunda gerçekten çekilmez bir hal alıyor. Bu sebeple bu ayarları değiştirmenizi önermiyorum. Ek olarak programın açıkken programın kendisinde de ses ayarlarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Oyun kulaklığınızda ki ses seviyesi kontrol ekipmanları ile de yapabilirsiniz. Son olarak bu programı ihtiyacınız dışında kullanmanızı tavsiye etmem. Mevcut sesi gereğinden daha fazla seviyeye çıkarabildiğinden, ihtiyaç dışında kullanmanız kulaklarınıza zarar verebilir.


Yorum yap

*