Sosyal Media
sefa

PlayStation 5 Resmi Olarak Tanıtıldı

Oyun severlerin uzun süredir merakla bekledikleri PlayStation 5, nihayet düzenlenen etkinlikte resmi olarak tanıtıldı. Farklı bir tasarım ile kullanıcılarının karşısına çıkan PlayStation 5, beklenilenin aksine daha büyük ebatlarda gelecek.

PlayStation 5


PlayStation 5’in biri fiziksel oyun disklerin takılabildiği standart, diğeri ise herhangi bir disk girişi olmayan ve oyunların internet üzerinden dahili hafızaya yüklenerek oynandığı dijital (PlayStation 5 Digital Edition) olmak üzere iki versiyonu olacak.

8 çekirdekli AMD Zen 2 işlemciden güç alacak olan PlayStation 5, AMD’nin RDNA 2 mimarisine sahip grafik işlemcisine sahip olacak. Oldukça yüksek performans sunacak olan PlayStation 5, 3.5 GHz hıza kadar çıkabilecek. Ayrıca PlayStation 5’te 16 GB GDDR6 RAM bellek, 825 GB SSD dahili depolama alanı ile gelecek.

NVMe SSD yuvasına sahip olan PlayStation 5'te harici depolamaya olanak sağlamak için de ekstra USB portu bulunuyor. Ayrıca konsol 8K çözünürlüğündeki görüntüleri de destekliyor.


PlayStation 5 Fiyatı

Resmi olarak henüz fiyatı açıklanmayan PlayStation 5''in 600 dolar civarında fiyata sahip olması bekleniyor. Konsolun Türkiye fiyatı ise yaklaşık 7.000-8.500 TL aralığında olacak.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak

Sony, PlayStation 5'in piyasaya ne zaman çıkacağını açıklamasa da konsolun bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Yorum yap

*