Sosyal Media
sengul

Playstation Blog'ta Horizon Forbidden West'in Yeni Detayları Paylaşıldı

Playstation’ın en ünlü yapımlarından biri olan Horizon Zero Dawn’nın devamı olan Horizon Forbidden West, Playstation Blog’ta yeni detayları ile birlikte paylaşıldı. 16 Şubat 2022’de çıkması beklenen Horizon Forbidden West’in, çıkış tarihi yaklaştıkça yeni detaylar da ortaya çıkıyor. Playstation Blog’ta yayınlanan bu konu, oyundaki düşmanlar hakkında ve Aloy’un oynanışı ile ilgili. Hem Forbidden West ile gelecek yeni robotlar hem de Horizon Zero Dawn’dan tanıdığımız robotlara karşı nasıl avantaj sağlayacağımız ile ilgili oynanış videoları ve yazılar paylaşıldı.


Horizon Zero Dawn’dan tanıdık olan sadece makinalar değil ayrıca Override mekaniği de Horizon Forbidden West’te bulunacak. Override mekaniği sayesinde, Aloy olarak makineleri kontrol edebiliyorduk ve makineler ile işbirliği yaparak birlikte savaşabiliyorduk. Bu mekanik yeni Horizon Forbidden West ile detaylandırılacak. Oyunun baş makine tasarımcısı olan Blake Politeski’nin söylediklerine göre, yeni makinaları yenmemiz için Aloy’a farklı silah ve mühimmatlar gerekecek. Makinaları yenmek için birden fazla yol olacak ve onların zayıf noktalarını bulmak için yakından incelememiz gerekecek. Blake Politeski’ye göre yeni Forbidden West’te makinaların davranışlarını etkileyebileceğiz ve saldırı yada koruma gibi 2 farklı komut verebileceğiz.

Horizon Forbidden West’in oynanış videolarını incelediğimiz zaman, Aloy’un birçok robot’a avantaj sağlamak için çeşitli silahları olduğunu görüyoruz. Bazı silahlar uzaktan etkili ve bazı silahlar yakın dövüş için avantaj sağlıyor. Oyuncular, makinalara yaklaşmak veya kaçmak için sis bombasını kullanabilecekler. Oyun içerisindeki planlama ve gözlemlemenin daha önemli bir rol aldığını söyleyen Blake, düşman ile savaşa girmeden önce oyuncuların çevreyi iyi analiz etmeleri gerektiğini vurguladı. Horizon Forbidden West 18 Şubat 2022'de Türkçe altyazı desteği ile birlikte, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek.


Yorum yap

*