Sosyal Media
yunus

PNY GeForce RTX 3080 Alınır mı?

Oyun sektöründe adını pek duymadığımız PNY, uygun fiyatlı ve performans canavarı ekran kartları ile ismini duyurmaya başladı. Son zamanlarda ismini duymuş olsak bile, PNY henüz istediği konuma gelebilmiş değildir. RTX serileri ile öne çıkmıştır. RTX serisi ile uygun fiyat ve performansı bir araya getiren PNY, Türkiye'nin en çok satan oyuncu ekipmanları markaları arasında yerini almıştır.

Uygun fiyata yüksek performans sunan PNY, profesyonellerin aklına bir çok soru işareti getirmiştir. Bu sorun gibi görünen olay, aslında markayı tanımamak ile alakalıdır. Bu sebeple öncelikle markayı tanımak ve bilmek gerekir. PNY markası Çin firmalarının aksine bir Amerikan markasıdır. 1985 yılında New York’ta kurulmuştur. Bazı kişiler bu markanın sadece ekran kartı ürettiğini bilebilir fakat bu bilgi eksik bir bilgidir. PNY markası sadece ekran kartı değil, bir çok bilgisayar bileşeni üretmektedir. RAM, microSD, SSD, taşınabilir HDD ve flash disk gibi farklı ürün kalemleri mevcuttur. Özellikle Amerika’da çok yaygın bir markadır. Türkiye'de ekran kartı markası olarak bilinmesinin sebebi markanın asıl odak noktasının ekran kartı olması, bu alanda profesyoneller için güçlü ve ucuz ekran kartları üretmesinden kaynaklıdır.

PNY GeForce 3080 alınır mı

PNY EKRAN KARTI ALINIR MI?

PNY ekran kartlarının kritik yerlerinde fazlasıyla termal padler yer alır. Bu hemen hemen her ekran kartında mevcuttur. Ekran kartı üreticileri arasında en fazla termal pad kullanan marka PNY'dir. Dolayısıyla dayanıklılık anlamında en iyi markalardan biridir. RTX 3080 içinde aynı durum geçerlidir. RTX 3080 modelinin soğutma bloğu kısmında petek şeklinde havalandırma delikleri mevcuttur. 

GeForce RTX 3080 ekran kartında oyuncuların çok sevdiği RGB ledlerde vardır. PNY markasını en çok tercih eden oyuncu kitlesi için RGB önemli bir detaydır. Ekran kartının bu yeteneği özellikle temperli camlarda çok güzel bir RGB ışık şöleni yapabiliyor.

Pny GeForce RTX 3080 ekran kartını incelemek için tıklayın. Benzer özelliklere sahip olan diğer RTX 3080 ekran kartlarını inceleyin. Yorum yap

*