Sosyal Media
yunus

PS4 ve Xbox Kolunu iPhone ve iPad’e Bağlama

Apple, WWDC 2019 etkinliği kapsamında iOS 13 ve iPadOS 13’ü tanıtırken iki işletim sisteminin yeniliklerinden birisi de oyun konsollarını destekleyecek olmasıydı. iPadOS henüz yayınlanmadı fakat kullanıma sunulan iOS 13 ile birlikte iPhone’lar PS4 ve Xbox desteğine kavuştu. 30 Eylül’de iPadOS’un yayınlanmasından sonra da iPadOS güncellemesini alan iPad’lerde bu özelliğe sahip olacak.


PS4 ve Xbox Kolu iPhone ve iPad’e Nasıl Bağlanır?

Öncelikle şunu belirtelim ki, PS4 ve Xbox kolunu iPhone ve iPad’inize bağlamak için bu oyun konsollarından birine sahip olmanıza gerek yok. Sadece konsollardan birinin kolonu almanız yeterli. Peki, PS4 ve Xbox kolu iPhone ve iPad’e nasıl bağlanır?

1- Öncelikle eşleştirmek istediğiniz cihazınızın ayarlar bölümüne gidip Bluetotth bağlantısını açın.

2- PS4 kolunda bulunan PlayStation ve Share tuşlarına aynı anda basın ve yaklaşık 4 saniye kadar basılı tutun. Arıdan PS4 kolunda yanıp sönen beyaz ışık göreceksiniz. Bu ışık, cihazınız ile eşleştiği anlamına gelir.

3- Xbox kolunuzun orta kısmında yer alan Xbox butonuna basın ve eşleştirmek stediğiniz cihazı açın. Ardından Kontrolcüde bulunan Connect tuşuna birkaç saniye basılı tutun.

4- Son olarak eşleştirmek istediğiniz cihazınızın Bluetooth bölümünde bulunan “Diğer Cihazlar” sekmesinde kontrolcüyü bulup eşleştirin.


Destekleyen iPhone modelleri

iPhone SE

iPhone 6s ve 6s Plus

iPhone 7 ve 7 Plus

iPhone 8 ve 8 Plus

iPhone X ve iPhone XR

iPhone XS ve iPhone XS Max

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max

Destekleyen iPad Modelleri

iPad Air 2 ve 3. Nesil iPad Air

iPad mini 4 ve 5. Nesil iPad mini

5. Nesil iPad ve 6. Nesil iPad

9,7 inç iPad Pro

10,5 inç iPad Pro

11 inç iPad Pro

12.9-inç iPad ProYorum yap

*