Sosyal Media
sefa

PSVR’yi Televizyonsuz Kullanın!

Oyun konsollarını televizyon olmadan kullanmak pek mümkün değil. PlayStation 4’de bunlardan biri. Yani televizyon olmadan PlayStation 4 pek bir işe yaramıyor. Ancak PlayStation VR (PSVR) gözlüğünüz varsa televizyona ihtiyaç duymadan PlayStatin 4 oyun konsolunuzu kullanabilirsiniz.


PlayStation VR sanal gözlüğü ile televizyon olmadan PlayStation 4 nasıl oynanır sizlerle onu paylaşıyoruz. Sizin de PSVR sanal gözlüğünüz ve PS4’ünüz varsa televizyon olmadan bu ikisinin keyfini çıkarabilirsiniz.


PlayStation VR sanal gözlüğünüzü PS4 oyunları için ekran olarak kullanabilirsiniz. Hatta PlayStaion 4’ün sanal gerçeklik özelliği sunmayan oyunlarını bile bu ikili ile birlikte oynayabilirsiniz. Tabi bu oyunları sanal gerçeklik modunda oynamanız mümkün değil. Fakat yine de sizlere farklı bir deneyim sunacağı kesin.


Bu ikiliyi kullanmak için;

1- PS4 oyun konsolundan ayarla menüsüne gidin.

2- Ayarlar menüsünden aygıtları seçin.

3- Bu bölümden PlayStation VR seçeneğini işaretleyin.

4- Ekran boyutunu ayarlayın.

5- Küçük-orta-büyük seçeneklerden birini tercih edin.

Ekran boyutunu oyun oynarken de ayarlamak mümkün. Bunun için PS tuşuna basılı tutun. Gelen ekrandan PlayStation VR ayarlar bölümüne giderek ekran boyutu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yorum yap

*