Sosyal Media
sefa

PUBG Mobile'da Fatih Rütbesine Çıkartan GamePad

Oyun sektöründe sıkça görülen GamePad tasarımı ilk olarak PlayStation markasının geliştirdiği PS1 ile gelmişti. O yıllarda insanlara oyunu sevdiren PlayStation markasının gamepad tasarımı oyun sektörünün logosu haline gelmiştir. GamePad tasarımı çok popüler olduktan sonra oyun bilgisayarlarında da kullanılabilsinler diye aynı tasarımı pc uyumlu yapan markalar oldu. PC oyunları ile birlikte GamePad, artık sadece PlayStation markasına özgü birşey değildi.

Günümüzde GamePadler birçok platformda kullanılıyor. Bu platformlara mobil oyunlarda dahildir. Mobil oyunlarda çok yaygın olmasada gelişmekte ve büyümekte olduğunu kesinlikle belirtebiliriz. Akıllı telefonlarda kullanılması rekabetten kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Telefonlarda PuBG Mobile gibi FPS oyunlarını dokunmatik ile kontrol ederek oynamak zor olduğundan GamePad burada oyuncuya ilaç gibi geliyor.

Hile misin? Dedirten MSi Force GC30 PC/Android Uyumlu GamePad

Dokunmatik ekranda kontrolü zor tuşlar ve kombinasyonlar olduğu için FPS oyunlarında tam performans oyun oynamak gerçekten çok zordur. GamePad’i FPS oyunlarında tercih etmek oyun oynama performansını en az 3 kat daha da arttıracaktır.

MSi markasının özel olarak geliştirdiği bu GamePad’i Android ve Oyun bilgisayarlarınızda kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Ürünün kullanımı basittir ve herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymaz. Mobil oyunlarda ayarlama yapmak belki biraz zor olabilir fakat bir kez ayar yapıldıktan sonra hem oyun hem de GamePad ayarları hafızaya alır ve kaybetmez. GamePad’in tasarımı güncel yeni bir GamePad tasarımıdır.

Ele en iyi oturan ve kullanması çok keyifli bir GamePad. MSi markasının özel olarak seçtiği pili sayesinde de saatlerce oyun oynayabiliyorsunuz. PC’de kullanmak için ise iki farklı bağlantı seçeneği mevcuttur. Birinci seçenek ürünün kablosuz bağlanma şeklidir. WiFi ile oyun bilgisayarınıza sorunsuz bağlanabilir. İkinci seçenek ise USB adaptör ile olanıdır. Kutusundan çıkan adaptörü PC’nin USB Portuna taktığınız anda PC cihazı tanır ve kaydeder. Oyuna girdiğinizde tek yapmanız gereken ayarlarını yapmak olacaktır.

MSi GamePad’de bir diğer güzel özellik ise Çift vibrasyon motoru teknolojisidir. Eski nesil vibrasyon motorları genelde GamePad’lerin ortasında olup tek çeşitti. Burada sağ ve sol olmak üzere iki adet vibrasyon motoru entegre edilmiştir. İkili vibrasyon motoru titreşim konusunda oldukça keyifli bir oyun deneyimi sunuyor.Yorum yap

*