Sosyal Media
sefa

Qualcomm'un Akıllı Telefonu, Nihayet Güncelleme Aldı

Qualcomm şirketi akıllı cihazına sonunda güncelleme kararı aldı. Çok uzun zamandır eski güncelleme ile günü kurtaran cihazı, markanın unuttuğunu düşünüyorduk. Ancak, sonunda yeni bir güncelleme gönderildi. cep telefonu modeline gönderilen güncelleme Nisan 2022 güvenlik güncellemesi olarak adlandırılıyor. Snapdragon Insiders için akıllı cihaza yazılım desteği sağlamaktan sorumlu olan Qualcomm, Samsung markasının piyasaya sürmesini beklediğimiz bir tarihte Nisan güvenlik güncellemesini gönderiyor.

Şirketin bu güncellemesi kullanıcı tarafında gerçekten bir hayal kırıklığı olduğunu belirtebilirim. Normal şartlarda şirketin, bu güncelleme Temmuz güvenlik güncellemesi olarak göndermesi gerekiyordu. Ancak, gönderilen güncelleme Nisan ayının güvenlik güncellemesi oldu. Ek olarak bu cihazın 1500 dolara satıldığı gerçeğini düşünürsek, bu gerçekten hiç iştah açıcı bir durum değil.

Qualcomm, Akıllı Cihazına Nisan 2022 Güvenlik Güncellemesini Gönderdi!

Gönderilen güvenlik güncellemesi Nisan ayına ait olduğu için, güncel bir güncelleme sürümü olduğunu söyleyemeyeceğim. En son güncellemeninde, akıllı cihazın kullanıcılara bozuk bir Google Pay uygulaması bıraktığı bildiriliyor. Bazı kullanıcılar yeni gönderilen güncelleme sürümünü yükledikten sonra Google Pay ile ödeme uygulamasının artık Snapdragon Insiders için akıllı cihazlarda çalışmadığını bildirdi. Özellikle bu konuda bazı forum sitelerinde birden fazla tartışmanın olduğunu fark ettim.

Qualcomm'un Akıllı Telefonu, Nihayet Güncelleme Aldı

Qualcomm şirketi, Snapdragon Insider için akıllı cihazı Temmuz 2021 yılında duyurdu. Satışlar o dönemde, Ağustos ayının sonlarında başlamışt. 1500 dolar gibi bir fiyat etiketine sahipti. Cihazın üreticisi Qualcomm olduğundan, cihazı satın alan veya almak isteyen kişilerin beklentileri aşırı yüksekti. Tabii bu cihazın özellikle performans ve yazılım konusunda kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşıladığını söyleyebilirim. Ancak, yazılım desteği konusunda Qualcomm gerekeni yapamadı. İlk aylarında bu cihaz düzenli olarak güncelleme aldı. Aralık ayına kadar sürekli olarak canlı tutuldu. Ancak, o tarihten sonra herhangi bir güncelleme gelmedi. Mart ayında gönderilen güncelleme, Ocak ayının güvenlik güncellemesi olarak gelmişti. Yaklaşık üç ay sonra da geçtiğimiz gün, Nisan ayının güvenlik güncellemesi gönderildi. Kısacası, Qualcomm birkaç ay geriden geliyor.


Yorum yap

*