Sosyal Media
sengul

Rahatsız Edici iPhone Bildirimlerinden Kolayca Kurtulabilirsiniz.

iPhone’lar hemen hemen tüm sahiplerine sürekli olarak eşlik eden yardımcılar ve kişisel asistanlar haline geldi. iOS platformunda, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarını çözmek için sürekli yeni uygulamalar ortaya çıkıyor. Bu uygulamaların en büyük dezavantajı, iPhone’nun ekranını uyarılarla ve gereksiz push bildirimleri ile doldurması oluyor. Ayrıca sürekli uyarı seslerinin gelmesi de oldukça rahatsız edici bir durum halini alıyor. Bu dağınıklık ve rahatsızlıktan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

“Kullanılmayanları Sil” Özelliğini Aktif Edin

Birçok iPhone kullanıcısı “Kullanılmayanları Sil” özelliğini bilmiyor olabilir. Bu özellik, kullanılmadığınız uygulamaları belirli bir süre sonra otomatik olarak siler. Ancak uygulamalarda bulunun tüm bilgi ve verilerinizi saklar. Bu özellik sayesinde kullanmadığınız gereksiz uygulamalardan ve bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Eğer ileride fikrinizi değiştirip silinen herhangi bir uygulamaları kullanmayı düşünürseniz, uygulamayı yüklediğinizde tüm verileriniz otomatik olarak geri gelecektir.


Bu özelliği etkinleştirmek için; Ayarlar>>iTunes ve App Store>>Kullanılmayan Uygulamaları Sil sırlamasını izleyerek etkinleştirebilirsiniz.

Hangi Uygulamanın Size Bildirim Göndereceğini Yönetin

Telefonunuza gelen sürekli uygulamalardan sıkıldıysanız istemediğiniz uygulamanın bildirim göndermesini engelleyebilirsiniz. Bunun için; Ayarlar>>Bildirimler bölümüne giderek istemediğiniz uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz.


Uygulama İşaretlerini Kapatın

Uygulamaların üst sağ köşesinde görünen küçük kırmızı simgeden rahatsız oluyorsanız, bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Bunun için; Ayarlar>>Bildirimler herhangi bir uygulama seçin. Buradan uygulama işaretini pasif konuma getirin.


Rahatsız Etme

Tüm bildirimleri kapatmak istiyorsanız iPhone’nun “Rahatsız Etme” özelliğini aktif edebilirsiniz. Böylece telefonunuza artık hiçbir bildirim gelmeyecektir.


Bunu yapmak için, iPhone’nun kontrol merkezini açıktan sonra burada bulunan hilal ay şekline dokunmanız yeterli.

Rahatsız etme özelliğini ileri bir saate de ayarlayabilirsiniz. Örneğin uykuda olduğunuz gece vaktinde aktif olacak şekilde de belirleyebilirsiniz.Yorum yap

*