Sosyal Media
yunus

Realme GT 2 Pro’nun Ne Zaman Geleceği Sızdırıldı

2018’de OPPO’nun alt markası olarak kurulan Çin merkezli akıllı telefon üretici Realme, kısa bir süre içinde dünya genelinde adından çokça bahsettirdi ve gün geçtikçe dünya pazarındaki yeri büyüyor. Realme akıllı telefonun yanı sıra kulaklık, akıllı saat, akıllı bileklik, televizyon gibi elektronik cihazları da ürün yelpazesinde bulunduruyor. Realme 2021’in başlarında GT 5G ile kullanıcıların huzura çıkmış ve tam not almıştı. Realme çıkardığı ürünlerin tarzı, donanımı ve kalitesiyle kullanıcıların beğenilerini her geçen gün daha çok topluyor. Realme GT 5G den sonra hangi telefonun yerini alacağı merakla bekleniyordu ve bu yerini alacak yeni canavar Realme GT 2 Pro olarak tanımlanıyor. Realme’nin tanıtmaya hazırladığı yüksek donanımlı yeni silahı Realme GT 2 Pro’nun fiyatı ve lansman tarihi sızdırıldı.

Realme GT 2 Pro, Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Çinli mikroblog sitesi Sina Weibo, yapı olarak Twitter ve Facebook sitelerinin karması olup çin’in en popüler sosyal ağ sitesidir. Weibo sayesinde bugüne kadar bir çok akıllı telefon hakkında sızıntı ve raporlar karşımıza çıktı. Weibo aracılığıyla bir çok şirketin tasarımları, işlemcileri, kamera özellikleri gibi sızıntılara erişme imkanımız olmuştu. Bu sızıntı haberlerinin yeni hedefi Realme GT 2 Pro oldu. Digital Chat Station, Realme GT 2 Pro’nun fiyat etiketi, lansman tarihi gibi detaylarını gün yüzüne çıkarmış durumda. Sızıntı haberine göre Realme GT 2 Pro, 2022’nin ilk çeyreğinde Çin lansmanı ile duyurulacak ve hemen kısa bir süre sonrada global lansman ile Avrupa'yı fethetmeye gidecek.


Realme GT 2 Pro teknik özellikleri hakkında farklı sızıntı ve raporlar internette dolaşıyor. Realme GT 2 Pro’nun 6.51’’ FHD+ çözünürlüklü Süper AMOLED ekran ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor ayrıca bu ekran 20:9 en - boy ve 120Hz ekran tazeleme hızı ile birlikte fiyat etiketi olarak 625$ ve 781$ olması bekleniyor. Diğer sızıntı haberlerinde olduğu gibi bu bilgilerin kesin olmadığını ve ilerde özelliklerin ve fiyat etiketinin de değişebilir durumda olduğunu belirtmek istiyoruz. Realme GT 2 Pro işlemci gücünü Qualcomm Snapdragon 888 Plus‘tan alacak. Qualcomm Snapdragon 888 Plus’ın 5G’yi desteklediğini belirtelim ve ayrıca özelliklerinin arasında Kryo 680 çekirdeklerini ve Adreno 660 grafik birimini de barındırdığını söyleyelim. Bellek ve depolama alanları olarakta kullanıcıyı memnun edecekmiş gibi görünen Realme GT 2 Pro, bellek alanı olarak 8 GB RAM ve dahili depolama alanı olarakta 128 GB olması bekleniyor.


Kamera özellikleri olarak 32 MP ön kamerası yer alması beklenirken, arka kamera olarak 108 MP ana kamera, 8 MP ve 5 MP tasarımı henüz belli olmayan sensörler yer alacak. Realme GT 2 Pro, pil gücünü 5000 mAh’lık bir batarya’dan alacak ve USB-C üzerinden şarj olan 65W hızlı şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Son olarak Realme GT 2 Pro’nun yüz tanıma ve parmak okuyucu gibi güvenlik sistemlerinin bulunacağını da belirtelim.

OPPO akıllı telefonlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Realme akıllı telefonlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Yorum yap

*