Sosyal Media
yunus

Realme’in İlk Akıllı Saati Realme Watch Tanıtıldı

Realme’nin uzun süredir merakla beklenen akıllı saati Realme Watch, bugün resmi olarak tanıtıldı. Böylece akıllı saatin özellikleri ve fiyatı belli oldu. Realme Watch, renkli ekran, çeşitli spor modları, müzik kontrolü gibi birçok özellik ile gelecek.

Realme Watch

Uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken Realme Watch, 320x320 çözünürlük ve 380 nit parlaklık sunuyor. Ayrıca 1.4 inç TFT LCD ekrana sahip olan Realme Watch Gorilla Glass 3 ile korunuyor.


Çerçevelerinin oldukça geniş olması Realme Watch’un ekranın kullanım alnının ve ekran gövde oranının düşük olmasına neden olmuş.

Koşu, yürüyüş, aerobik, antrenman, futbol, basketbol, masa tenisi, badminton, kondisyon bisikleti, yoga ve kriket gibi aktiviteler içeren ve toplam 14 spor modunu destekleyen Realme Watch, kullanım kolaylığı da sunuyor. GPS bulunmayan Realme Watch’ta aktivitelerin takibi telefon aracılığı ile yapılıyor.

Goodix’in PPG sensörü sayesinde kullanıcıların kalp atış hızını ölçebilen Realme Watch, kandaki oksijen doygunluk seviyesini izleyebiliyor ve uyku takibi yapabiliyor. Tüm bu verileri de Bluetooth 5.0 bağlantısıyla telefonlara gönderebiliyor. Ayrıca akıllı saat, suya ve toza kaşı dayanıklı olup bu konuda IP68 sertifikasına sahip.


Kalp atış hızı izlemesi açıkken 7 güne kadar pil ömrü sunun Realme Watch’ta 160 mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor. Güç tasarrufu modu açıkken bu süre 20 günü bulabiliyor.

Şimdilik silikon kordonlara sahip olan Realme Watch, 50 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Akıllı saatin ne zaman Türkiye’ye geleceği henüz belli değil.

 Yorum yap

*